Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Most – Kvalitní prostředí pro zaměstnance i klienty, kterým zde pomáhají. To nabízí nové prostory mosteckého střediska Diakonie. Ta se přestěhovala do Lomené ulice v Mostě. V pátek se sídlo představilo pozvaným hostům.

Diakonie má v Mostě za sebou dva měsíce ostrého provozu v novém prostředí. „Našich zaměstnanců je už bezmála třicet, najít vhodný objekt pro tolik lidí nebylo jednoduché,“ uvedla ředitelka Markéta Strížová, ředitelka Střediska sociální pomoci v Mostě – Diakonie Českobratrské církve evangelické. Po dvou měsících může zhodnotit, že klientům se na novém místě líbí a změnu kvitují.

Diakonie pomáhá potřebným. V Mostě nabízí své služby už dvacet let. Provozuje dobrovolnické centrum, sociální práci v ohrožených rodinách, občanskou poradnu, doprovázení pěstounských rodin a Azylový dům pro ženy a matky s dětmi v tísni. Ten jediný není na novém místě, ale zůstal na původní adrese v ulici Mikoláše Alše.

Jak moc jsou služby využívané? Jeden příklad za všechny: Bez několika málo lidí vloni jen občanská poradna podpořila tisíc lidí. Na poradnu se obracejí lidé, kteří potřebují například pomoci s řešením nepříznivé sociální situace.

„Diakonie zastupuje několik služeb, které využívají obyvatelé Mostu. Vážíme si toho, co pro klienty pracovníci Diakonie dělají,“ uvedla Markéta Stará, náměstkyně primátora.

Novou budovu najdete v sídle bývalého Alfa termu, poblíž autobusové zastávky 1. ZŠ.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací