Zprávy z Mostu

Opatrně při internetovém obchodování, může jít o podvod

Reklama

Mostecko - Pozor na některé internetové obchody, může jít totiž o podvod! Zjistila to mostecká policie, která v těchto dnech vyšetřuje hned několik internetových podvodů.

Nepoctivě si například vydělával osmadvacetiletý muž z Mostu. Policie ho obvinila z přečinu podvodu, za který mu může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí ludmila Světláková s tím, že muž měl jako osoba samostatně výdělečně činná realizovat zájezd do Itálie. V jednom případě sehnal přes internet cestující, ale dopravci, se kterým uzavřel smlouvu o dopravě osob, pohledávku ve výši 61 tisíc korun do současné doby neuhradil. I ve druhém případě jednal podvodně. Prostřednictvím internetového portálu nabízel opět zájezd do Itálie. Od zájemců inkasoval platby, zájezd však nezrealizoval. Obviněný tak poškozeným osobám způsobil celkovou škodu ve výši 213 tisíc korun. Policie Mostečana stíhá na svobodě.

Klamal zákazníky, zboží nedodával, peníze inkasoval

Podvodným způsobem si obstarával peníze 20letý mladík. Na různých inzertních portálech nabízel v pěti případech prodej různého zboží, které přitom vůbec nevlastnil a také ho neměl v úmyslu zákazníkům dodat. Ti se bohužel na jeho inzeráty nachytali a za žádané zboží platili. Podnikavec „prodával" židle, stoličky, sportovní kočárek, dětský závěs a další věci. Vystupoval pod různými adresami i pod ženskými jmény. Zákazníci si zboží objednávali a převodem zaplatili celkem 5 600 korun. Vyšetřovatel mostecké policie mladého muže obvinil z přečinu podvodu.

Podváděl na internetovém bazaru

Podvodně podnikal 38letý muž z Mostu. V místě svého bydliště ze svého počítače měl nabízet prostřednictvím internetového obchodu, kde vystupoval pod různými jmény a adresy, rozličné elektronické zboží. To však neměl a činil tak jen v úmyslu vylákat od zákazníků peníze. Zájemci mu finanční prostředky posílali na bankovní účet. Svým jednáním podvedl nejméně 22 zákazníků a připravil je o peníze v celkové výši 76 000 korun. Policisté mostecké služby kriminální policie a vyšetřování Mostečana obvinili z přečinu podvodu. Za takové jednání může soud pachateli uložit až pětiletý trest odnětí svobody.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.