Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Ústecký kraj - Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje plní a je připraven plnit další úkoly v souvislosti s pandemií.

V prvé řadě je potřeba zmínit operační středisko HZS Ústeckého kraje a hlavně tísňovou linku 112, ktera musela v prvních týdnech zvládnout obrovský nápor volajících kvůli šíření onemocnění. Do 30. března odbavila linka tísňového volání 1 653 hovorů týkajících se jen koronaviru. Tedy kromě ostatních nahlašovaných událostí.

Byly to rovněž kontroly a poskytování zázemí pro kontroly na hranicích s Německem. Hasiči změřili teplotu celkem 25 653 lidem. "Poté vybudování odběrových stanovišť v areálech všech krajských nemocnic či převoz českých turistů z německých letišť do České republiky evakuačním autobusem. Hasiči přivezli stovky českých občanů. Dále výdej dezinfekce ze skladu Centra humanitární pomoci ústeckého kraje v České Kamenici. Hasiči za týden vydají 20 000 litrů dezinfekce Anti - COVID," vyjmenoval mluvčí hasičů Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Nemělo by se zapomenout na dobrovolné jednotky obcí, které pro obce rozvážejí všechen potřebný materiál od obědů po roušky a dezinfekci.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací