Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Mostecko - Numerické modely pro předpověď počasí poukazují na určitou paralelu mezi minulým a současným týdnem. I první dny tohoto týdne patří vcelku silným ranním mrazům, naopak jeho poslední dny zdá se budou v rukách jara.

Podle očekávání v neděli 29. března na českých horách napadl sníh a výjimkou nebyly ani Krušné hory. Neboť srážky postupovaly od severozápadu až severu, nejvíce sněžilo na jejich německé straně. V městečku Lauenstein (přes 500 obyv.), ležícím asi 15 km severně od Teplic v polohách okolo 500 m n. m., napadlo 9 cm sněhu, v Deutschneudorfu u Nové Vsi v Horách 4 cm. Většina míst krušnohorské části Německa v pondělí ráno hlásila sněhovou pokrývku o hloubce 2 až 5 cm. Sněhové vločky se v ojedinělých případech nevyhnuly ani městům nacházejícím se v nížinách (v polohách do 400 m n. m.). Příkladem u města Triptis v úvodu pondělního dne hlásili 2 cm sněhu. Do bílého rána se mimo jiné probudili v Meziboří, kde teplota klesla až k -6,0 °C. Taková zima nebyla ani za polárním kruhem, např. v norském Sørkjosenu bylo minimem -4,6 °C.

Ponese se letošní 1. duben ve znamení aprílového počasí?

STŘEDA 1. DUBNA

Vzhledem k propadu chladnějšího, původem arktického vzduchu v předchozích dnech a klidnému větru to povede k relativně silnému radiačnímu ochlazování. Středeční ranní minima se proto budou pohybovat kolem -4 až -8 °C, v horských mrazových kotlinách se dalo v noci naměřit i mezi -10 až -15 °C. Vliv tlakové výše s ránem neskončí, a tak se můžeme těšit na bezmezně modrou oblohu a sluneční paprsky. Denní maxima okolo 5 až 9 °C.

ČTVRTEK 2. DUBNA

Před pátkem třetího, než se ke slovu dostane rozsáhlá tlaková níže nad Skandinávií (pouze krátkodobě), Česko pobude v nevýrazném tlakovém poli. Z toho vyplývá vesměs slunné počasí, přesněji povětšinou skoro jasná až polojasná obloha a nulové srážkové úhrny. Odpoledne v maximu okolo 8 až 12 °C, ráno v minimu kolem 2 až -2 °C.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací