Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Chomutovsko - Obvinění z několika trestných činů si převzal 48letý muž z obce na Chomutovsku. Toho chtěla v sobotu večer při řízení osobního vozidla na silnici č. 1/13 mezi obcemi Málkov a Černovice zastavit policejní hlídka.

Podle policistů však řidič na znamení k zastavení vozidla nereagoval a začal ujíždět. Muži zákona tedy vozidlo začali pronásledovat a během toho použili i varovný výstřel.

"Ani ten však dotyčného nepřiměl k zastavení vozidla. Nadále měl pokračovat v bezohledné jízdě, kterou ohrožoval silniční provoz. Proto policista znovu použil služební zbraň. Několika výstřely z ní zasáhl zadní kolo pronásledovaného vozidla. Nakonec měl řidič vozidlo zastavit a dát se na útěk po svých," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Hlídka ho však dostihla a zadržela. Muži se zřejmě do cely opravdu nechtělo, při zákroku měl totiž jednoho z policistů pokousat do prstu a způsobit mu tím drobné zranění.

Následně byly objasněny i důvody, proč zadržený před hlídkou ujížděl. "Za volantem vozidla neměl co dělat, protože mu byl příslušným správním orgánem uložen trest zákazu řízení motorových vozidel, který trvá až do srpna tohoto roku. Navíc provedený test na užití návykových látek řidičem vyšel pozitivně," pokračuje policejní mluvčí.

Po noci strávené v policejní cele sdělil vyšetřovatel muži obvinění z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě. "Za jejich spáchání ho soud může v případě uznání viny poslat až na čtyři roky do vězení. Vyšetřování nadále probíhá na svobodě," uzavřela Glogovská.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací