Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

ČR - Poslanecká sněmovna Parlamentu schválila v úterý odpoledne prodloužení nouzového stavu v České republice do 30. dubna.

„ČR se potýká s výjimečnou situací, která si žádá výjimečná řešení. Prodloužení nouzového stavu je na místě. Ochrana zdraví a zamezení šíření je prioritou. Nemůžeme si být jisti, že jsme epidemii zcela zvládli i přes pozitivní signály, musíme pokračovat v započatých opatřeních,“ komentuje rozhodnutí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Nouzový stav by měl být podle něj zachován, protože jsou s ním spojená klíčová opatření, jako je omezení pohybu či operativní nákup pomůcek. „V následujících dnech uvidíme, jak se epidemiologická křivka vyvine. Nemůžeme rozvolnění uspěchat, jinak by hrozilo, že se bude epidemie opakovat,“ dodal Vojtěch.

Vláda v pondělí rozhodla o mírném uvolnění opatření. Od úterka je možný nekolektivní rekreační sport, sběr a výkup surovin. Od čtvrtka otevírají prodejny kol, hobbymarkety, stavebniny nebo železářství, podmínkou jsou přísná hygienická opatření. „Příští týden další provozovny, připravujeme pozvolný restart obchodu,“ uvedl místopředseda vlády Karel Havlíček.

V úterý v podvečer je v Česku 4944 osob s prokázaným onemocněním COVID-19. Počet uzdravených vzrostl na 172, zemřelo už 88 osob.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací