Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Žatec - Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe předal městu Žatec 20 000 ochranných roušek na boj proti šíření nemoci COVID-19.

Jsou primárně určeny nejohroženějším skupinám obyvatel. Kromě zdravotníků a složek integrovaného záchranného systému, kteří slouží v první linii v boji s novým typem koronaviru, poputují také ke starším a chronicky nemocným občanům.

Roušky předal městu osobně prezident Nexen Tire Europe Eung Young Lee. „Jako významný zaměstnavatel tohoto regionu cítíme velkou zodpovědnost za ochranu místních obyvatel. Město Žatec dlouhodobě podporujeme a podpoříme jej i v této nelehké době. Zdraví nás všech je nyní naší nejvyšší prioritou. Věřím, že Češi se svou vrozenou schopností bojovat tuto krizi překonají podobně jako lidé v Jižní Koreji,“ prohlásil prezident Lee.

0904nexen1

Na předání vzhledem k dlouholeté spolupráci s prezidentem Leem a společností Nexen Tire osobně dohlížela starostka Žatce Zdeňka Hamousová. Uvedla, že rouškyměsto poskytne především domovům pro seniory, pečovatelkám, které poskytují služby seniorům v jejich domácím prostředí, žateckým záchranářům a podle potřeby také místní nemocnici. Na požádání budou také k dispozici občanům s onkologickým onemocněním.

„Ráda bych za město Žatec a jeho obyvatele vyjádřila veliké poděkování. Je to nadstandardní dar v této náročné situaci. Společnost Nexen Tire tímto vyjadřuje svoji sounáležitost s naším městem a regionem,“ doplnila starostka Hamousová.

Roušky poputuj ínejprve do tzv. rouškového okénka, které se nachází naproti místní radnice. Bylo založeno jako služba obyvatelům, kterým chybí roušky, ale také jako výměnné místo pro příjem roušek od těch, kteří je šijí. Okénko také přijímá materiál na jejich šití a je v provozu je každý den.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací