Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Most - Naprosto správně se zachoval muž, který na lince 156 mostecké městské policie požádal o pomoc strážníků, když zjistil, že má jeho soused otevřené dveře od bytu, nereaguje na zvonění, a domníval se, že se mu mohlo něco stát.

Po přijetí oznámení byla na místo vyslána motohlídka strážníků, která se po svém příjezdu spojila s oznamovatelem. Ten strážníkům ukázal otevřený byt. "Strážníci společně s oznamovatelem vstoupili do bytu, kde našli majitele bytu, který tvrdě spal. Po probuzení se omluvil strážníkům i sousedovi a přislíbil, že si bude příště dávat pozor, aby svůj byt zabezpečil," uvedla tisková mluvčí Městské policie Most Veronika Loucká.

Na lince 156 také požádala o pomoc žena, která v ranních hodinách ucítila zápach zplodin kouře. Operátor kamerového systému začal okamžitě monitorovat místo události a k oznámení byla vyslána nejbližší motohlídka strážníků. Strážníci následně zjistili, že kouř vychází z přízemního bytu. "Když nikdo nereagoval na bouchání a zvonění, pomocí teleskopického žebříku, který je součástí vozidel městské policie, se dostali k oknům uvedeného bytu. Po bouchání na okna se strážníkům podařilo kontaktovat majitele bytu, který uvedl, že vařil brambory a usnul. Strážníkům pak umožnil vstup do bytu, který společně odvětrali, a muž poděkoval sousedovi i strážníkům za záchranu majetku a možná i života," dodala mluvčí k druhému případu sousedské pomoci.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací