20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most - Pohotově dnes zachytil David Staněk souboj dvou labutí s ledem na mosteckém Benediktu. Nečinně jen nepřihlížel. Zvířatům, která musela po několika desítkách minut prorážení si cesty ledovým příkrovem být již značně vyčerpaná, zavolal na pomoc strážníky.

Ptáci se pravděpodobně při pokusu o přistání na jezírku na Benediktu propadli ledem. Ten bohužel nebyl tak silný, aby se na něj mohla zvířata vyšplhat. A tak cesta ke břehu nebyla nijak jednoduchá. "Jedna z labutí proto prorážela cestu ledem na břeh. Šlo jí to ale špatně," uvedl naší redakci David Staněk.

"Když to trvalo již déle, zavolal jsem na městskou policii, zda by jim nemohli nějak pomoci. Bylo mi jich líto. Nakonec policie zasáhnout nemusela," dodal pohotový fotograf a kameraman.

Celé to prorážení ledem trvalo podle jeho slov takových 40 minut. A když vylezly labutě ze zmrzlé vody, nebylo stále vše za nimi. "Na břehu byly několik minut, než se na ně vrhl nějaký pes, asi rotvajler. Labutě hupsly zpět do vody," popsal závěr sledované epizody David Staněk.

 VIDEO OD VÁS. AUTOR: DAVID STANĚK

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.