Pondělí 10. srpen 2020
Svátek má Vavřinec

Most - Zálusk na husí masíčko zřejmě měla 20letá žena z Prahy. Žena v Mostě vyrazila tento měsíc ve večerních hodinách do jednoho mosteckého supermarketu.

Ještě v prodejně si do igelitové tašky měla ukrýt mraženou husu a dvě balení s aviváží na prádlo, vše v celkové hodnotě 595 korun. S nákupem pak prošla přes pokladny bez zaplacení. Krádež však neunikla pozornosti tamní ostrahy, která podezřelou nakupující zadržela.

Žena skončila na policii. "Od policistů si mladá žena odnesla záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Nekradla poprvé, za majetkový delikt byla odsouzena a potrestána nepodmíněným trestem, který vykonala letos," uvedl policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Na stejnou zákaznici narazila tento týden ostraha jiného supermarketu v centru města Mostu. Žena si ještě v prodejně měla uschovat za oděv čokoládu v hodnotě 25 korun. Poté prošla pokladnou, aniž by za zboží zaplatila. Při průchodu z prodejny se však ozval alarm a žena se dala hned na útěk. Ostraha ji po pár metrech venku dohonila a zadržela. "Lup měla v podprsence. Policisté, kteří byli na místo přivoláni, podezřelou převezli na oddělení," pokračuje Světláková.

O dva dny později přišla žena do další prodejny v Mostě. V oddělení s drogistickým zbožím si do své tašky měla vložit různé tělové krémy za 2 400 korun a s lupem následně vyšla vstupním prostorem. Ostraha marketu ženu ihned po průchodu zadržela pro podezření z krádeže, což se následně potvrdilo. Na místě ženu zadržela policie.

"Vyšetřovatel ji nyní obvinil z přečinu krádeže, za který ženě z Prahy hrozí až tříletý trest s ohledem na minulý trest. Policie podala podnět na vazební stíhání obviněné a státní zástupce i soudce se k podnětu přiklonili a vazbu potvrdili. Policisté ženu včera do vazební věznice předali," uzavřela policejní mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací