Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Most – Kdysi se stalo hitem video řady dětských bazénků před domem v mosteckém Chanově. Letos se rozmáhá další trend: Lidé skákají do napuštěného vzorového bazénu u mosteckého Baumaxu. Není se co divit: meteorologové vydali zrovna výstrahu před extrémním horkým počasím.

Dvě videa se v poslední době objevila ve facebookové skupině Most. Na prvním mladý muž v gumákách a plavkách přichází k vystavenému bazénku, sundavá boty i proti hecování kameramana a ponořuje se do vody. Video, které vidělo přes deset tisíc lidí, již ve skupině není. Zde šlo pravděpodobně o nějakou sázku.

V sobotu se objevily ve skupině nové záběry, a to na skupinku dětí dovádějících v tom samém bazénu. Odkaz na video je zde.

Do bazénu by lidé ale neměli chodit. Jde o vystavený kus, soukromý majetek společnosti. Může dojít k jeho poškození nebo k úrazu, nejde o veřejné koupaliště. A to i přes to, že v neděli bude velmi horko. Dokonce takové, že meteorologové vydali pro oblast Ústeckého kraje výstrahu. Platí od poledne do večerních hodin. Očekává se překročení odpoledních teplot nad 34 °C.

A jaké platí doporučení, abychom se vyhnuli zdravotním potížím? Takové horko je velmi vysokou zátěží na lidský organismus, hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace.

Mohou vznikat i škody na majetku: Může dojít vybočení a lomů kolejnic kolejové dopravy v důsledku jejich roztažení horkem.

Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci.

Věnujte zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací