Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Most - Podomní prodejci přicházejí s novými fígly, vydávají se za poradce proti šmejdům. Aktuální upozornění pro obyvatele vydalo město Most.

„Varujeme proto všechny lidi, aby si dávali pozor, nic od podomních či pouličních prodejců nekupovali a žádný dokument jim nepodepisovali. I podpisem například nějaké přihlášky může dojít k uzavření smluvního vztahu, byť se tento dokument smlouva nejmenuje,“ upozornilo město na svém facebookovém účtu.

V Mostě je již několik let podomní a pochůzkový prodej (s výjimkou prodeje charitativních předmětů) zakázán. Zákaz se týká celého města a platí po celých 24 hodin. Nenechte se proto ovlivnit žádnými podvodnými praktikami a nenechte na sebe vyvíjet nátlak. Pokud se s osobou, která vám bude chtít něco prodat či nabídnout nějakou službu ať doma či na ulici setkáte, upozorněte ji, že porušuje nařízení města a ihned volejte městskou policii na číslo 156, která dohlíží na dodržování tohoto zákazu. Ten, kdo jej porušuje, může dostat tučnou pokutu.

Zákaz podomního a pochůzkového prodeje upravuje nařízení č. 2/2019 Tržní řád ze dne 25. července 2019. Za jeho porušení hrozí podomním a pochůzkovým prodejcům pokuta až do výše 100 000 Kč.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací