Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Mostecko - Česko ve čtvrtek prožilo sedmý tropický den v řadě (málem osmý, minulý čtvrtek, tj. 6. srpna, se teplota v Mostě-Kopistech zastavila na 29,8 °C, tzn. dvě desetiny stupně Celsia pod hranicí tropické třicítky). K nejteplejším místům v zemi patřil Most, neb naměřil 34 °C, podobně jako ve středu, kdy naměřil 32 °C, přesněji 32,2 °C, díky čemuž se umístil na třetím místě (za jihomoravskými městečky Kobylí a Strážnice). Ve světě počasí však nic netrvá věčně, horkých vln nevyjímaje.

PÁTEK 14. SRPNA

Český vzdušný prostor obsadí tlaková níže, jejíž střed se v průběhu čtvrtečního dne udržoval nad Francií a která na Šumavu poslala bouřky, i intenzivní s přívalovými srážkami. Po většinu dne bude na obloze převládat velká oblačnost, která bude mít hlavně v odpoledních hodinách kupovitý charakter. Jinými slovy se budou tvořit četné přeháňky a bouřky, spíše bouřky. Největší teplo bude před nástupem bouřek, kdy rtuť teploměru vyleze k hodnotám okolo 27 až 29 °C.

SOBOTA 15. SRPNA

Předešlý víkend byl jako stvořený pro opalování (a koupání), tento nikoliv. Díky nadvládě oblasti nízkého tlaku vzduchu se můžeme těšit na podmračenou oblohu a srážky v podobě přeháněk a bouřek. Teprve až k večeru a večer dojde k výraznějšímu ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty okolo 23 až 25 °C, ráno v minimu kolem 19 až 17 °C.

NEDĚLE 16. SRPNA

Poslední den předpředposledního týdne prázdnin 2020 se zejména v Karlovarském, Libereckém a Ústeckém kraji ponese ve znamení slunečného počasí. Již v noci se více méně všude vyjasní a převážně jasné až skoro jasné nebe vydrží po celý zbytek víkendu. Nejvyšší odpolední teploty okolo letních 26 až 28 °C, ráno v minimu kolem 18 až 16 °C.

PONDĚLÍ 17. SRPNA

Prozatím to vypadá, že vstup do nového týdne bude teplý, díky nejvyšším odpoledním teplotám okolo 27 až 29 °C a ranním minimům kolem 18 až 16 °C. Ale zároveň bouřlivý, kvůli tlakové níži by se měly napříč celým Českem zase tvořit přeháňky a v první řadě bouřky.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací