Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Most – Se hrou discgolf, která je možnou městskou alternativnou ke klasickému golfu s míčkem, ale používáte frisbee, se mohou až do odpoledních hodin seznámit lidé v Mostě.

Na travnatém prostranství vytyčeném městským divadlem, Jungle Arénou a silnicí vedoucí okolo Šibeníku rozestavěli propagátoři tohoto sportu čtyři koše, na nichž si můžete hru vyzkoušet, a to až do 17 hodin. Cílem je lidi s discgolfem seznámit a do budoucna třeba přesvědčit město ke stavbě hřiště na Šibeníku.

Pravidla jsou obdobná jako u golfu: na co nejmenší počet hodů dostat disk do drátěného koše. V Česku jde o stále populárnější zábavu, která není finančně náročná. Používat můžete levné létající talíře i speciální jim podobné, které přijdou zhruba na tři stovky.

Za posledních osm let vzniklo v Česku přes sto hřišť, v boomu jsme za tuto dobu čtvrtí na světě. Hru můžete provozovat rekreačně, ale i závodně, pořádají se ligové soutěže.

Nejbližší pevné hřiště je v Oseku a Teplicích, discgolfové týmy fungují v Ústí či v Kadani.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací