Neděle 25. říjen 2020
Svátek má Beáta

Most - Město Most informovalo o otevření záložního parkoviště v okolí jezera Most, které slouží k odstavení vozidel v případě plného parkoviště u pláží. Primátor města Jan Paparega také odpovídá na dotaz, zda bude do rekultivované krajiny zajíždět městská hromadná doprava.

Parkoviště na travnaté ploše je označené páskou a značkou, dojedete k němu od kruhového objezdu na komunikaci u jezera. Hlavní parkoviště bývá v poslední době zaplněné i přes svoji kapacitu zhruba dvou set aut.

Lidé se ptají také na spojení MHD mezi městem a jezerem. "Se zajištěním linky MHD k jezeru Most počítáme od jara 2021. Doprava by měla být zajištěna linkou č. 16, a to prodloužením trasy ze současné konečné stanice od kostelního hřbitova po nových komunikacích do zastávky naproti hlavnímu parkovišti (nad pláží) a zpět ke kostelnímu hřbitovu. Po nové trase budou prodlouženy všechny současné spoje linky č. 16, které končí u kostelního hřbitova (celkem 9 spojů v pracovní dny, 8 spojů v sobotu, neděli, interval 60 minut)," uvedl primátor Jan Paparega na dotaz položený na webových stránkách města.

Jezero a okolí se veřejnosti otevřelo v první polovině září. Jde o rekultivovanou krajinu po těžbě uhlí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací