Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji je i nadále pozorován zvýšený výskyt počtu případů onemocnění covid-19. Týdenní nárůst počtu případů v kraji přesahuje 462 případů na 100 tisíc obyvatel, což představuje výraznější nárůst hodnot předchozího týdne (169 %). Informuje o tom Ministerstvo zdravotnictví.

Na základě analýzy příslušných parametrů pro zařazení do jednotlivých stupňů pohotovosti, včetně epidemiologických kritérií, bylo rozhodnuto, že Ústecký kraj vzhledem k trvajícímu negativnímu trendu ve výskytu onemocnění covid-19 a zvýšenému počtu hospitalizací, včetně hospitalizací v těžkém stavu, bude nově zařazen do stupně pohotovosti III, tzv. červené zóny.

2610mapariziko

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Podíl případů u věkové kategorie 65+ se pohybuje od 10 do 20 % z celkového počtu. V Ústeckém kraji dochází ke kontinuálnímu nárůstu počtu případů bez známého zdroje nákazy, což ukazuje na riziko komunitního šíření onemocnění. Negativním aspektem je rostoucí počet výskytů ve zdravotnických zařízení a v zařízeních poskytovatele sociální služeb a s tím související nárůst počtu pozitivních záchytů u personálu a pacientů/klientů těchto zařízení. Zvýšený výskyt případů se projevil i v počtu nově hospitalizovaných osob, včetně počtu případů pacientů hospitalizovaných osob na jednotkách intenzivní péče.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací