Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Most - Jaká je situace v Domově Alzheimer v Mostě ohledně rozšíření koronavirové nákazy? Přesně to ukáží výsledky testování. To tam začne v úterý, pomáhat s ním budou hasiči.

Profesionální hasiči Ústeckého kraje budou v úterý 27. října provádět odběry na testy na koronavirus v Domově Alzheimer Most. V minulém týdnu tito příslušníci prošli školením v Krajské zdravotní v Ústí nad Labem. Celkem bylo proškolováno 12 hasičů - zdravotníků. "V Domově Alzheimer Most by měli odebírat vzorky dva hasiči - zdravotníci a pomáhat jim budou dva hasiči - asistenti," upřesnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Lukáš Marvan.

Domov Alzheimer Most je soukromé zařízení, které sídlí v pronajatých prostorách. Město Most už v minulém týdnu zveřejnilo žádost o pomoc pro tento domov pro klinety s chronickým duševním onemocněním. "Domov Alzheimer řeší personální nedostatek a urgentně shání dobrovolníky," vyzval magistrát. Onemocněla větší část personálu, je třeba pokrýt denní směny.

Domov Alzheimer Most k aktuální situaci na svém webu neposkytuje žádné informace. Redakce má ale k dispozici výpověď jedné ze zaměstnankyň, podle které je tamní situace alarmující. Počet nemocných klientů mají odhalit právě úterní testy.

Domov disponuje 96 lůžky ve dvou a jednolůžkových pokojích. Pracuje tam okolo šesti desítek zaměstnanců.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací