Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Ústecký kraj - Počet pozitivně testovaných osob na koronavirus v Ústeckém kraji byl ke včerejšku 34 127 osob. Z toho za posledních 24 hodin přibylo 358 nových případů. To je o 16 více než v úterý před týdnem. Na minulé úterý ale připadal státní svátek, kdy se méně testovalo.

V Ústeckém kraji se dosud uzdravilo 27 581 pacientů. Aktuálně nemoc prodělává v kraji pod Krušnými horami 5 946 pozitivně testovaných osob. Od začátku epidemie nemoci covid-19 zemřelo v Ústeckém kraji již 600 lidí.

Předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že požádal armádu o spolupráci na realizaci plánovaného testování antigenními testy. „Byl bych velice rád, abychom tuto výzvu zvládli do Vánoc, abychom umožnili všem našim občanům alespoň týden nebo 10 dnů před Vánoci se nechat dobrovolně a zdarma testovat antigenními testy. Je to důležité,“ zdůraznil Babiš.

Rozvolnění ve školách

Od středy také platí nová opatření. Týkají se školství. Od 25. listopadu se do škol vracejí závěrečné ročníky středních a vyšších odborných škol a konzervatoří a studenti na praxe, povolena je i individuální prezenční výuka jeden na jednoho na základních uměleckých a jazykových školách. V případě vysokých škol je možná praktická, laboratorní, experimentální či umělecká výuka posledních ročníků ve skupinách o maximálně dvaceti studentech a realizace individuálních studijních plánů studentů doktorského studia.

Od 30. listopadu by pak měla být umožněna prezenční výuka celých prvních stupňů a 9. tříd základních škol a turnusová výuka a druhých stupňů základních škol a na nižších stupních víceletých gymnázií.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací