Úterý 2. březen 2021
Svátek má Anežka

ČR - Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. Znění žádosti schválil kabinet Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. ledna 2021.

Další prodloužení nouzového stavu si podle Vlády ČR vyžaduje současná epidemická situace v České republice. Počty nově nakažených osob virem SARS-CoV-2 sice v posledních dnech mírně klesají, nicméně jsou a s nimi i zatížení českého zdravotnického systému stále vysoké. Aby mohl příznivý trend pokračovat, je podle vlády nutné zachovat i nadále účinnost v současnosti nařízených krizových opatření, což je možné pouze v režimu nouzového stavu.

Vláda zároveň souhlasila s drobnou úpravou dosud platných pravidel, která začnou platit od 19. ledna. Nejdůležitější změnou je otevření maloobchodních prodejen papírnictví, dětského oblečení a dětské obuvi. Umožní také profesní vzdělávání a získávání zvláštní odborné způsobilosti u vybraných profesí. Schválila také opatření, které umožní nahradit dočasně vstupní lékařskou prohlídku a prokázání vlastnictví zdravotního průkazu při vstupu do zaměstnání čestným prohlášením.

Schválila také záměr na vybudování Velkokapacitního očkovacího centra v Praze, které umožní vysokokapacitní vakcinaci obyvatel. Centrum vznikne pod patronací Ústřední vojenské nemocnice. Vláda proto zároveň vydala nové nařízení, které umožní povolat až 500 vojáků v činné službě na zajištění jeho chodu. Současně kabinet rozhodl o navýšení státních rezerv zdravotnického materiálu, který je na očkování potřeba – injekčních stříkaček a jehel. Kromě 12 milionů stříkaček, 12 milionů jehel a 1,8 milionu stříkaček s pevnou jehlou, kterou nasmlouvalo Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím mechanismu společného nákupu EU, nakoupí Správa státních hmotných rezerv dalších 5 milionů stříkaček a stejný počet jehel, aby bylo vykompenzováno rozhodnutí naočkovat z jednoho balení šest místo původních pěti dávek.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací