Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie

Most - Vedení města Mostu informuje o přípravách velkokapacitního očkovacího centra v Mostě.

"Vedení města Mostu ihned poté, co zachytilo informaci o možném zřizování očkovacích center, vytipovalo místa, kde by tato mohla ve městě vzniknout. Nakonec padla volba na tréninkovou halu v rámci Sportovní haly v Mostě. Otázku vzniku tak zásadního místa, které má být spádové pro celé ORP řešil pověřený radní pro zdravotnictví Radim Laibl tak, že se spojil s primátorem města Janem Paparegou a stroze se ho zeptal, zda tedy mají místo pro zřízení takového centra bez jakéhokoliv upřesnění požadavků, které by mělo splňovat. Vskutku profesionální přístup. Po dohledání parametrů očkovacích centrem vedení města nechalo zpracovat návrh na vnitřní uspořádání očkovacího centra včetně jeho vizualizace, tuto zveřejnilo a poskytlo ÚK.

Dne 28. 1. 2021 delegace ÚK v čele s hejtmanem Janem Schillerem zavítala do Mostu, kde ji byli prostory pro očkovací centrum prezentovány, proběhla prohlídka na místě a bylo sděleno, že na přípravu samotnou je potřeba cca 3 týdny. V týž den bylo přislíbeno, že cca do týdne obdrží vedení města Mostu upřesnění vztahující se k očkovacímu centru ze strany hygieny.

Po mnohých urgencích ze strany vedení města Mostu přišla dne 25. 2. 2021, tj. po měsíci, nepatrná upřesnění ze strany ÚK. Zřejmě tak zásadní záležitost, jakou je zřízení očkovacího centra nespěchá. Je tedy záhadou, že v jiných krajích se již intenzivně připravují a jinde jsou dokonce již připraveni. Dnes, tj. 1. 3. 2021 měli do Mostu dorazit zástupci ÚK k zodpovězení finálních otázek, aby město Most zajistilo přípravu centra a to bezodkladně, neb na zdraví Mostečanům nám záleží. Tu však vedení Ústeckého kraje zrušilo. Snad se brzy dočkáme náhradního termínu a dostatku vakcín."

  • Vedení města Mostu

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací