Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie

Světec – Ve Světci na Teplicku pokračují odklízecí práce v místě nedělní tragické nehody. Při čelní srážce dvou nákladních vlaků tam zahynul jeden člověk, vznikla padesátimilionová škoda.

„Celý den pokračovaly odklízecí práce v místě nehody ve Světci. Jsou nakolejené cisterny i kontejnerový vagon a začalo oddělování lokomotiv. Následovat bude snášení kolejí a odtěžování kontaminované půdy po úniku nafty,“ uvádí ke stavu vyprošťovacích prací Správa železnic. Předpokládá se, že práce potrvají minimálně do pátku 9. dubna.

K nehodě došlo v neděli krátce po 14. hodině. Zasahovalo devět jednotek hasičů. Po nehodě došlo k následnému požáru. Srazily se vlaky Unipetrolu a ČD Cargo.

Vyšetřování mimořádné události je teprve na začátku, nicméně již nyní lze podle Drážní inspekce předběžně konstatovat, že jeden z nákladních vlaků měl zastavit před návěstidlem zakazující jízdu, což se nestalo. Výpravčí zaznamenal, že příslušný nákladní vlak nedovoleně projel kolem návěstidla zakazujícího jízdu, začal činit příslušná opatření, ale v ten okamžik již srážce nebylo možné zabránit.

Zabezpečovací zařízení ve stanici fungovalo podle předběžné prohlídky správně ani nebylo v poruše. Drážní inspekce bude prověřovat také stav drážních vozidel.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací