Sobota 25. září 2021
Svátek má Zlata

ČR - V neděli odpoledne, večer a v noci na pondělí 26. července budou postupovat od jihozápadu ojediněle i velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Meteorologové vydali kvůli tomu výstrahu platnou i pro oblast Mostecka.

Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav. Podle něj se lokálně očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami.

Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce je třeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Výstraha platí od nedělní 15. hodiny do pondělní 6. hodiny ranní.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací