Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik

Most - V září bylo v Mostě naproti Kahanu otevřeno nové dárcovské centrum krevní plazmy - Plazma Most.

Krevní plazma je nenahraditelným zdrojem při výrobě životně důležitých léčiv. Léky vyrobené z krevní plazmy pomáhají mimo jiné pacientům s poruchami imunity či poruchou krevní srážlivosti. Například léčba jednoho pacienta s hemofilií ročně vyžaduje až 1 200 dárcovských odběrů. Takto nemocní lidé jsou přímo závislí na pomoci druhých. Dárcovstvím krevní plazmy doslova pomáháte zachraňovat lidské životy.

edeniky 258

V současné době je krevní plazmy celosvětový nedostatek, epidemiologická situace týkající se onemocnění Covid 19 tento problém bohužel ještě prohlubuje. Dárcovství krevní plazmy nikdy nebylo tak potřebné, i proto vzniklo nové centrum - Plazma Most. Centrum klade důraz na to, aby se tu na všech 15 křeslech cítili dárci příjemně. Cílem Plazma Most je vždy bezpečný odběr krevní plazmy, celým procesem dárce provází proškolený a profesionální personál pod vedením vedoucího lékaře.

edeniky 257

Darování krevní plazmy je bezbolestné. Každý dárce si mimo dobrého pocitu za pomoc druhým odnese i finanční náhradu nákladů spojených s každým odběrem - 700 Kč. Pomáhat můžete i doporučením svých známých. Za toto doporučení Vám bude vyplaceno dalších 500 Kč. Dárci si po odběru mohou odpočinout nad šálkem čerstvě mleté kávy se sušenkou, balená voda pro dárce je naprostou samozřejmostí.

Centrum Plazma Most najdete naproti Kahanu, hned vedle Komerční banky na adrese Lipová 675/33. Darovat můžete již brzy ráno od 7:00. Pro objednání termínu odběru nebo více informací navštivte www.plazmamost.cz či rovnou volejte na +420 776 667 760.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací