Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Mstišov – Lovecký zámeček ve mstišovské oboře je v poslední fázi stavebních úprav. Jiří Novák, který je jeho spolumajitelem, plánuje slavnostní otevření objektu už na jaro příštího roku. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly podle jeho slov 7 miliónů korun. „V současné době ještě řešíme zařízení a vybavení, to bude také něco stát,“ dodává Novák.

Největším problémem oprav, které měli pod dohledem památkáři, bylo podle Nováka sehnat kvalitní stavební firmu. „Rekonstrukce se kvůli nespolehlivosti některých firem o rok protáhla. To, že se nám v dnešní době vůbec podařilo rekonstrukci dokončit, se dá považovat za úspěch. A to i díky přístupu Národnímu památkovému ústavu v Ústí nad Labem, finanční podpoře Ústeckého kraje, ministerstvu kultury a všem návštěvníkům a příznivcům Obory Mstišov.“

2210mstisovkz2

Foto: Ilona Kaulfuss

Podle Jiřího Nováka bude zámeček po zprovoznění dál sloužit jako restaurace. „Bude tu česká a zvěřinová kuchyně plus pizza a rozvoz. Horní sál chceme nabízet ke svatebním a narozeninovým oslavám.“ Na dotaz, jak vidí budoucnost mstišovské obory, o kterou se chce dál starat město, Novák uvedl, že tato otázka zatím není aktuální, protože se čeká na rozhodnutí Lesů České republiky.

Lovecký zámeček nechal postavit v polovině 18. století František Karel Clary-Aldringen. Romantický osmiboký objekt v čínském stylu daroval své manželce, přezdívané Tupperle. Proto se zámečku dlouhá léta říkalo Tuppelburg. Zámeček stojí v oboře, která má rozlohu 17 hektarů. Od roku 1964 je objekt na seznamu kulturních památek.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací