Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - Město Most po necelém roce kladně hodnotí svoji kampaň na podporu třídění odpadů. Má podtituly Dycky Most, dycky třídí a její tváří se stal herec Zdeněk Godla, který je známý jako popelář z dnes již kultovního seriálu Most!

Kampaň začala vloni v únoru a u většiny druhů odpadů se podařilo meziročně třídění navýšit. Vyplývá to z dat od obalové společnosti EKO-KOM, která městům vyplácí odměny za třídění odpadů. Díky třídění také vloni skončilo na skládce přibližně o šest set tun méně odpadu než v roce 2020.

V roce 2021 se v Mostě vytřídilo o přibližně 180 tun papíru více, než v předcházejícím roce. U plastů se sice povedlo vytřídit „jen“ o 10 tun více, ale vzhledem k tomu, že jsou plasty lehké, jedná se o velké množství odpadu. U kovů se podařilo navýšit oproti loňsku třídění dokonce o asi 400 tun. Jedině u skla Mostečané nepřekonali množství za loňský rok - vytříděno bylo o 27 tun skla méně.

Pokud budeme ve výčtu pokračovat, dalšími druhy odpadů, jako jsou upotřebené oleje, tuky a baterie, tak i u těchto druhů odpadů se povedlo oproti roku 2020 třídění navýšit. U použitých baterií se Most lepšil o cca 80 kg, a to z předloňských 95 kg na loňských 176 kg.

U upotřebených olejů a tuků se třídění zdařilo navýšit dokonce o 1 164 litrů, kdy v loňském roce bylo svezeno úctyhodných 3 050 litrů.

Závěrem lze tedy konstatovat, že kampaň byla úspěšná, jelikož se podařilo docílit zlepšení ve třídění v podstatě ve všech samostatně separovaných druzích odpadů, kromě skla.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist