Neděle 3. červenec 2022
Svátek má Radomír

Most - V první polovině května během několika dní se měl hned třikrát vloupat ke klimatizačním jednotkám 37letý muž z Mostecka.

V prvním případě násilím poškodil pletivo u jednoho z mosteckých peněžních ústavů. Mezi šesti klimatizacemi, které byly umístěny na plášti budovy, měl odcizit nejméně 20 metrů měděného potrubí. Tím došlo k úniku chladícího média, ale také k poškození elektroinstalace.

Po pár dnech se k objektu vrátil. Podle zjištění policistů opětovně za použití násilí překonal překážku u venkovní klimatizační jednotky a ze zařízení odcizil vnitřní součástky.

Pro třetí vstup do místa využil již vytvořený otvor v oplocení. Při demontáži elektrických a kovových součástek klimatizační jednotky a měděných trubek byl zadržen hlídkou strážníků.

"Muž má pestrý trestní rejstřík. Za majetkové delikty již v minulosti pobýval několik měsíců ve vězení, ze kterého se vrátil minulý rok. Odcizené měděné trubky a vnitřní součástky údajně zpeněžil za 1800 korun. Poškozené společnosti způsobil předběžně mnohem větší škodu, která je stále předmětem vyšetřování. Od mosteckých policistů si převzal sdělení obvinění ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci," uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Václav Krieger.

Po zadržení putoval rovnou do vazební věznice, kam ho poslal soud na základě podnětu vyšetřovatele. V případě uznání viny hrozí stíhanému tříletý trest odnětí svobody.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist