Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Lounsko, Mostecko - Jak pokračuje stavba dálnice D7 a jaké úseky silnic I. třídy se budou letos v regionu sousedícím s Mosteckem opravovat? Přinášíme informace pro motoristy o aktuálním stavu prací.

„Na stavbě ‚D7 Louny, zkapacitnění obchvatu‘ o délce 6,13 km pokračují práce plynule tak, abychom mohli ještě letos uvést do provozu levý jízdní pás ve směru na Prahu a celou stavbu pak v polovině příštího roku,“ uvedl ředitel Správy Chomutov ŘSD ČR, Martin Vidimský a doplnil, že práce probíhají také na navazujícím 4,5 km dlouhém úseku D7 u Chlumčan. Na této stavbě byly zjištěny významné archeologické nálezy z mladší doby kamenné, které vyvolaly částečné přerušení prací v kolem km 3,1, aby mohl být archeologický průzkum řádně proveden. V přípravné fázi je nyní poslední a technicky nejnáročnější úsek dálnice D7, který povede kolem Postoloprt. Zahájení jeho výstavby se plánuje v roce 2025 a uvedení do provozu v roce 2028, čímž by měla být dálnice D7 v Ústeckém kraji kompletní.

V červnu a během léta bude na Lounsku zahájeno hned několik velkoplošných oprav asfaltového souvrství, na něž aktuálně probíhá výběrové řízení a jejichž realizace se předpokládá na 6 až 7 týdnů. Stavební práce budou většinou probíhat za částečné uzavírky s řízeným kyvadlovým provozem.

Opravovat se budou i silnice, které vedou na Lounsko z Mostecka.

Na silnici I/28 se bude opravovat úsek přes okružní křižovatku s ulicí Postoloprtská směrem na Bílinu a okružní křižovatka u silnice I/7.

Rekonstrukcí dále projde silnice I/7 kolem Března u obce Bílenec. Na třech úsecích se bude pracovat na silnici I/15, a to u Libčevsi, dále mezi obcemi Hořenec a Chrámce a u Želkovic. Opravu vyžaduje také silnice I/27 v úseku Raná – Odolice, ale i mezi Havraní a Velemyšlevsí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist