Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš

Pomoci ze Senátu jsme se za poslední desetiletí nedočkali. Bylo to špatným výběrem senátorky?

K čemu je městu Most zástupce v senátu? Cítíte, jako obyvatelé města nějakou pomoc od státu a ochranu svých obydlí před nepřizpůsobivými? Nebo naopak vnímáte, že máme v senátu zastání? Pomohla nám zvolená senátorka třeba, když bylo navrženo zrušení Vyloučených lokalit?

Tato vyhláška, byla nástrojem, který pomáhal městu Most v zamezení přistěhování nepracujících sociálních turistů všech věkových kategorií z jiných měst. Před několika roky město Most bylo nuceno samo sebe prohlásit ostudně vyloučenou lokalitou, aby došlo na jeho území k omezení vyplácení doplatku na bydlení nepracujícím sociálním turistům a zneužívačům sociálních dávek. Touto vyhláškou se zastavil příliv nepřizpůsobivých obyvatel z jiných měst k nám do Mostu a také se zmírnilo stěhování z domu do domu.

Bohužel na základě návrhu rádoby spravedlivých senátorů byla tato vyhláška zrušena a příliv nepřizpůsobivých se zase rozjel. A co náš zástupce v senátu, myslíte si, že se Vás zastala, že bojovala, že by dala protinávrh, že by se postavila za město Most?

Ne, neudělala nic. Asi to nebude taková bojovnice, jak o sobě ráda paní senátorka Dernerová mluví. Nechala již po několikáté město Most na holičkách. Zajímá ji jenom její vlastní prospěch a postavení, proč by jinak před každými volbami měnila politické uskupení, politickou stranu? Samozřejmě, pro svou osobní výhodu, když ucítila lepší šanci uspět jinde, rychle převlékla kabát.

A že jich má, Sdružení Mostečané Mostu, kde začala svoji kariéru političky, Severočeši.cz, SeveročešiMost.cz, PROMOST, STAN a teď překvapivě i ODS. Ta ODS, proti které tolik bojovala pro nesrovnalosti v Krajské zdravotní. A to už chce opravdu mít hroší kůži, kandidovat za někoho, proti němuž tak fanaticky bojovala. Pro nás je senátorka figurka, jenž pro naše město nepracuje, nefunguje, zřejmě zde ani nebydlí, o osud a stav Mostu se nestará a zajímá jí jenom před volbami. Nezbývá nám, než si pomoci sami. Není to ale jednoduché. Co můžeme dělat, když nejvyšší instituce zruší bezdoplatková zóny a protivysedávací vyhlášku? Jenom kroutit hlavou.

Protivysedávací vyhláška měla být pomocníkem s haldou sedících a hlučících výrostků a jejich rodičů před obytnými domy. Městská policie za pomoci této vyhlášky měla možnost tyto individua dostat z ulice. Soud nám tuto možnost sebral a výsledek všichni vidíme a hlavně slyšíme. Město Most si opět musí pomoci samo. A bez zbytečně drahé senátorky.

Zadavatel a zpracovatel: SMM


 

 

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist