Sobota 10. prosinec 2022
Svátek má Julie

Ústecký kraj - Celkem 97 policistů se na území Ústeckého kraje zapojilo od 26. do 28. září do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Zastaveno a kontrolováno bylo téměř pět stovek vozidel a zjištěných dopravních přestupků bylo u 326 z nich.

Na místě bylo blokovou pokutou vyřízeno celkem 300 přestupků a zbylé prohřešky byly oznámeny na příslušný správní orgán k dalšímu projednání. Dohromady na blokových pokutách zaplatili neukáznění řidiči a spolupasažéři částku ve výši 227 100 korun.

"Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti a to celkem ve 212 případech. U více než dvaceti osob bylo zjištěno, že nejsou během jízdy připoutáni bezpečnostním pásem a stejný počet řidičů vyrazilo na silnice, ačkoliv vozidlo nesplňovalo technický stav. Jedna osoba byla posilněna alkoholem a u čtyřech řidičů byla zjištěna přítomnost návykových látek v těle. Dalšími častými prohřešky bylo držení telefonu za jízdy, jízda po dálnici bez platné dálniční známky nebo nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti," uvedla mluvčí policistů Pavla Mašínová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist