23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Tak takovýhle výtečník se hned tak nevidí! Krajští policisté ukončili rozsáhlé vyšetřování dotačního podvodu v částce 106 miliónů korun. Na svědomí to má podle nich jedna osoba, 60letý cizinec. Chtěl postavit továrnu na zpracování dřeva.

Dotaci dostal podvodem.

Muž podnikající v České republice si podle vyjádření policistů zažádal o investiční nabídku od státu. Ta se týkala výstavby dřevozpracujícího závodu na Mostecku se zajištěním několika stovek pracovních míst. Na základě příslibů k financování projektu stát záměr 60letého žadatele podpořil a zároveň jeho společnosti byla schválena dotace v částce 106 miliónů korun.

V průběhu postupného čerpání financí se však objevily nejasnosti a celá věc skončila na policii. "Kriminalisté odhalili, že dva stěžejní dokumenty k získání dotace jsou nepravdivé a falešné. Jednalo se o podklady údajně vydané zahraniční bankou, které měly garantovat, že jejich 60letý klient má dostatek finančních prostředků na spolufinancování projektu," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Cizinec z balíčku dotace podle všeho stihl vyčerpat 35 miliónů korun. "Část z toho, 15 miliónů, měla skončit v zahraničí, a většina měla být užita na úhradu dluhů. Částka 20 milionů později směřovala na účely projektu; v době, kdy už cizinec ve společnosti aktivně nepůsobil," vysvětlila Alena Bartošová.

Muž žijící mimo území České republiky byl obviněn ze zločinu dotačního podvodu. Za ten mu v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody ve výši od pěti do deseti let. Policie již případ předala státnímu zástupci.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.