Zprávy z Mostu

Ztratili jste peněženku, invalidní vozík nebo našli klíče? Obraťte se na magistrát

Reklama

Most - Ztratili jste klíče, mobilní telefon nebo jste naopak nějaké věci našli a nevíte, kam a komu je odevzdat? Obraťte se s nimi na úsek ztrát a nálezů na odboru vnitřní správy mosteckého magistrátu. V roce 2013 bylo na tomto úseku zaevidováno 459 nálezů.

Nejčastěji Mostečané zapomínají klíče, pouzdra či peněženky obsahující například kartičku zdravotní pojišťovny, bankovní či klientské karty nebo průkazky na MHD. Občas se najdou mobilní telefony a jednou za měsíc pak evidují většinou tašky se cvičebním úborem, jež zapomenou školáci v dopravních prostředcích MHD.

Ve skladu ztrát a nálezů skončily za dobu své existence i opravdové kuriozity. Doputovaly sem urny zemřelých, dětské kočárky, průkaz detektiva, palubní jednotka na vybírání mýtného, gumová atrapa ručního granátu nebo dopravní značky. Ke kuriozitám patřil například i invalidní vozík bez levé opory nohy, který byl nalezen přede dveřmi městské policie.

Kde končí ztracené a zapomenuté věci?

Nalezené věci můžete odevzdat v budově magistrátu v Radniční ulici na odboru vnitřní správy, kancelář č. 260 ve druhém patře. Občanské průkazy, cestovní doklady a bankovní karty se nevracejí.

„Doba, po kterou se může vlastník věci přihlásit a věc si převzít, je stanovena občanským zákoníkem na 3 roky od převzetí a zaevidování ztracené a nalezené věci,“ vysvětlila postup řízení Lenka Kočárová z odboru vnitřní správy mosteckého magistrátu.

Soupis ztrát a nálezů je veřejnosti přístupný na úřední desce magistrátu či na webových stránkách http://www-3.mesto-most.cz/eDeska/. Informovat se lze i přímo na odboru vnitřní správy u referenta zabezpečujícího agendu ztrát a nálezů na telefonním čísle 476 448 558.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.