26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Ztratili jste klíče, mobilní telefon nebo jste naopak nějaké věci našli a nevíte, kam a komu je odevzdat? Obraťte se s nimi na úsek ztrát a nálezů na odboru vnitřní správy mosteckého magistrátu. V roce 2013 bylo na tomto úseku zaevidováno 459 nálezů.

Nejčastěji Mostečané zapomínají klíče, pouzdra či peněženky obsahující například kartičku zdravotní pojišťovny, bankovní či klientské karty nebo průkazky na MHD. Občas se najdou mobilní telefony a jednou za měsíc pak evidují většinou tašky se cvičebním úborem, jež zapomenou školáci v dopravních prostředcích MHD.

Ve skladu ztrát a nálezů skončily za dobu své existence i opravdové kuriozity. Doputovaly sem urny zemřelých, dětské kočárky, průkaz detektiva, palubní jednotka na vybírání mýtného, gumová atrapa ručního granátu nebo dopravní značky. Ke kuriozitám patřil například i invalidní vozík bez levé opory nohy, který byl nalezen přede dveřmi městské policie.

Kde končí ztracené a zapomenuté věci?

Nalezené věci můžete odevzdat v budově magistrátu v Radniční ulici na odboru vnitřní správy, kancelář č. 260 ve druhém patře. Občanské průkazy, cestovní doklady a bankovní karty se nevracejí.

„Doba, po kterou se může vlastník věci přihlásit a věc si převzít, je stanovena občanským zákoníkem na 3 roky od převzetí a zaevidování ztracené a nalezené věci,“ vysvětlila postup řízení Lenka Kočárová z odboru vnitřní správy mosteckého magistrátu.

Soupis ztrát a nálezů je veřejnosti přístupný na úřední desce magistrátu či na webových stránkách http://www-3.mesto-most.cz/eDeska/. Informovat se lze i přímo na odboru vnitřní správy u referenta zabezpečujícího agendu ztrát a nálezů na telefonním čísle 476 448 558.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.