Zprávy z Mostu

VIDEO: Úřad práce: Není důvod k panice, dávky vyplatíme

Reklama

Most - Nápor Mostečnů žádající sociální dávky úředníci mosteckého pracáku nezvládají. Úřad práce je tak už několik dnů v obležení klientů. A zasahovat musela dokonce i policie. Strážníci pak pouštěli dovnitř žadatele jen po malých skupinkách. Zatímco úředníci tvrdí, že situaci mají pod kontrolou, samotní klienti to vidí jako jasné selhání systému!

Jen během jednoho dne odbavili zaměstnanci Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Mostě přes 900 klientů. Jednalo se o příjemce a žadatele o dávky ze systému státní sociální podpory, hmotné nouze nebo příspěvky pro osoby se zdravotním postižením. "Aby úředníci tak obrovský nápor klientů zvládli, pomáhali jim i kolegové, kteří mají na starosti jiné agendy. Situaci korigovala i Městská a republiková Policie," vysvětluje mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. 

O umístění a úpravě Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Mostě se rozhodovalo v době, kdy byl počet klientů ÚP ČR mnohem nižší. "S obsluhou velkého množství klientů v krátkém časovém rozmezí nebylo tehdy třeba počítat, a proto v současné době vnitřní prostory při větší kumulaci klientů nestačí. To se projevilo během včerejšího dne, kdy na tamní pracoviště dorazilo celkem 923 lidí. Největší část z nich (509) tvořili žadatelé nebo příjemci dávek ze systému státní sociální podpory (např. rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, porodné či pohřebné). Další skupinou byli klienti (387) pobírající dávky v hmotné nouzi (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí) a také příjemci dávek (27) pro osoby se zdravotním postižením (příspěvek na péči, mobilitu)," vysvětluje mluvčí Úřadu práce Beránková. 

Vzhledem k tak vysokému počtu lidí, kteří se rozhodli v jeden den vyřídit veškeré náležitosti, aby si zajistili výplatu dávek v nadcházejícím čtvrtletí, došlo k tomu, že se na pracovišti sešli naráz. „Abychom vůbec byli schopni zajistit odbavení všech klientů, věnovali se jim naši zaměstnanci v rámci všech přepážek. Klienty odbavovali i mimo vyvolávací systém a dlouho po skončení úředních hodin. Náročnou situaci tak nakonec zvládli,“ popisuje včerejší situaci ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí n. Labem Radim Gabriel. 

V rámci snahy o co nejhladší průběh pomáhala ÚP ČR i Městská policie a Policie ČR. V odpoledních hodinách, stejně jako dnes, nastal čas na krizové opatření. „Klienty vpouštíme do vestibulu v 15 až 30 minutových intervalech a po skupinkách 20 až 30 osob. Jedině tak jsme schopni zajistit odbavení všech příchozích a vyřídit jejich žádosti či dotazy,“ upozorňuje Radim Gabriel. V průběhu dnešního dopoledne se na Kontaktní pracoviště v Mostě dostavilo 300 lidí.

I přes veškerou snahu ze strany ÚP ČR zamezit jakýmkoli ublížením na zdraví lidí dochází bohužel k slovním přestřelkám a drobným incidentům mezi klienty. „Naši lidé dělají skutečně maximum proto, aby zajistili výplatu dávek v zákonném termínu. Je jistě velmi nepříjemné čekat ve stísněných prostorech nebo dokonce na ulici, ale řešení si vyžaduje investiční náklady. Prosíme tedy veřejnost o shovívavost a toleranci v podobných případech. Není důvod k jakékoli panice. Dávky určitě vyplatíme,“ zdůrazňuje generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.


V tuto chvíli nehlásí podobnou situaci žádné z dalších pracovišť ÚP ČR v republice. Zaměstnanci fungují v plném nasazení a klienti se nemusí o své dávky obávat.

VIDEOREPORTÁŽ ZE STŘEDEČNÍHO NÁPORU KLIENTŮ:

&feature=youtu.be

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.