Zprávy z Mostu

Pedikúru vyhledávají stále častěji také muži

Reklama

Most - Nejen ženy, ale i muži stále častěji navštěvují pedikúrky a vyhledávají specialisty na hygienu nohou i rukou. Nehty jsou totiž vizitkou nejen každé ženy a péče o ně tak vyžaduje pravidelnost a důkladnost. Jednou z odbornic na pedikúru a manikúru je i Mirka Diblíčková z Mostu, která své služby nabízí na třídě Budovatelů. Mezi nejčastější úkony, které  ona i její kolegyně provádějí je takzvaná skalpelová pedikúra. Tedy odborné oštěření nehtů kleštičky, zapilování pilníkem, poté odstranění zatvrdlé kůžičky okolo nehtů.

„Jde o nejrůznější zarovnávání nehtů, odstranění ostruhů na patách, léčení propadlé klenby nohou ale zaměřujeme se i na ošetření kuřích ok a otlaků," vysvětluje Mirka Diblíčková.

Nedostatečná hygiena rukou a především pak nohou žene lidi na pedikúru. Mezi nejčastější problémy patří zarostlé nehty nebo plísňová onemocnění takzvané mykózy nehtů. „Tady vidím největší problém a nemusí jít jen o nedostatečnou hygienu. Plíseň se totiž může přenášet i na veřejných koupalištích, v bazénech, společných sprchách, saunách ale i wellness a dokonce nehtových studiích. Tam se plíseň přenáší snadno proto, že jsou tam často návštěvníci naboso. Tady by lidé měli dbát zvýšené prevenci a především správně se umět dezinfikovat a čistit nohy i ruce", říká pedikérka Diblíčková.

Mykózami přitom podle průzkumů trpí každý třetí Čech. Nejčastěji postihují právě nohy a nehty. V případě, že se na postiženém místě  objeví, měla by dotyčná osoba navštívit okamžitě lékaře, neboť hrozí, že se onemocnení rozšíří po celém těle. „A právě návštěvu lékaře pochopitelně svým zákazníkům v takovém případě doporučuji," uvádí pedikérka. 

Na klasickou manikúru stále častěji přicházejí muži a to dokonce i senioři, kteří mají problém se zastřiháváním nehtů a péčí o své nohy a ruce. „Kůžičku u nehtů si zásadně nikdy nestřihejte sami. Mohli byste se poranit nebo si udělat nežádoucí záděr. Na kůžičku nanášíme kapku oleje a pomocí tyčinky z pomerančového dřívka zatlačíme," popisuje odborné ošetření nehtů Mirka Diblíčková.

Takzvaná problémová pedikúra u ní trvá přibližně 45 minut, ta bezproblémová půl hodiny. Vedle celkové manikúry si zájemci mohou nechat například i vybělit nehty speciální lázní a hojně vyhledávané jsou také parafínové zábaly rukou i nohou. Do nehtového studia Mirky Diblíčkové v ulici Budovatelů 2927/148 se zájemci mohou i předem objednat na telefonu 608 000 986 nebo prostřednictvím emailu: mirkadiblickova@seznam.cz. Odborníci tam klidentům pečují o ruce a nohy denně od pondělí do soboty od 8.00 do 16.00 hodin, přičemž soboty jsou určeny pouze pro předem objednané klienty!

A JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O NEHTY?

x Nehty na rukou se stříhají do obloučku - stříhejte nehty po koupeli,
kdy jsou měkké. Možné je taktéž ruce dopředu vložit do umyvadla s teplou
vodou a nechat nehty změknout.

x Po zastřižení ostré hrany zapilujte - piluje se ze strany do středu,
pouze jedním směrem (tedy ne tam a zpátky)

x Pečujte i o kůži okolo nehtů kůžička se nestříhá, jen se lehce
zatlačí směrem k nehtu.

x Nehty lze zpevnit lakem – lak se nanáší nad odlakované nehty. První
vrstvu by měl tvořit zpevňovací lak, teprve poté je možné nanést
barevný. Pozor při odlakování, nepoužívejte odlakovače s acetonem.

PR

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.