25. února 2017 Svátek má Liliana

Most – Mostecké základní školy přivítají v pondělí a úterý budoucí prvňáčky. Oba dva dny se tam konají zápisy. Ve školách chtějí děti překvapit. K zápisu je tak budou doprovázet třeba Ferda mravenec, námořníci nebo pejsek s kočičkou.

Zápis. Ilustrační foto

Mostecké základní školy připravují pro děti, které se v pondělí od 12 do 18 hodin a v úterý od 8 do 16 hodin dostaví k zápisu, různá překvapení. Informovalo o tom město Most ve svých Mosteckých listech.

V základních školách v ulicích Vítězslava Nezvala (8. ZŠ), Zdeňka Štěpánka (10. ZŠ) a Rozmarýnová (14. ZŠ) na ně budou čekat stanoviště s úkoly, jimiž je provede Ferda mravenec, námořníci a starší děti oblečené v karnevalových maskách.

V základní škole ve Svážné ulici (1. ZŠ) se zápisy ponesou v duchu zoologické zahrady a děti se tak budou moci těšit na různá zvířátka, v ulici Jakuba Arbesa (7. ZŠ) na ně budou čekat pejsek s kočičkou a v Okružní ulici (18. ZŠ) berušky.

Základní škola v ulici Václava Talicha (4. ZŠ) využije svého loga, kterým je sluníčko, a děti tak přivítají sluníčkové víly, v ulici U Stadionu (3. ZŠ) si budoucí školáci budou moci vyzkoušet speciální interaktivní tabuli.

Na zbývajících školách se zápisy ponesou v tradičním duchu. „Budeme se snažit především o to, aby byl zápis pro děti co nejméně stresující a trval ve všech případech přibližně patnáct minut. Pro děti, jejichž rodiče si přejí, aby dále rozvíjely své hudební nebo výtvarné nadání, připravujeme navíc speciální pohovor s hudebníkem a učitelem výtvarné výchovy," uvedl pro Mostecké listy například ředitel základní školy v ulici Obránců míru (11. ZŠ) Svatopluk Matějka.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.