26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Z krádeže se zpovídá dvojice zlodějek ve věku 27 a 29 let z Mostecka, která se neštítila okrást osmdesátiletou seniorku. Důchodkyni si zlodějky vyhlédly u pošty a šly za ní až k jejímu bytu. Poté se mladší nechala seniorkou pozvat do bytu pod záminkou, že vyřizuje příspěvek ve výši 2 500 korun jako přilepšení pro důchodce.

"Poté chtěla vidět poškozené občanský průkaz a pak jí sdělila, že potřebné informace k celé akci jsou uvedeny na letáku, který vhodila osobám zrovna do schránek. Poškozená nechala obviněnou samotnou v bytě a šla ke schránkám pro leták. Ten však nenašla. Obviněná zatím využila situace, odcizila poškozené ze stolku finanční hotovost ve výši 12 000 korun a byt rychle opustila," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

 Po dvou týdnech se dvojice opět objevila u pošty a vyhlédla si jinou 80letou ženu, za kterou šla až do místa jejího bydliště. "Mladší se vloudila do domácnosti seniorky tentokrát pod záminkou kontroly plynu. Zde začala předstírat kontrolu plynových kamen a potom i vody v kuchyni a v koupelně. Mezi tím využila doby, kdy zůstala chvilku sama v kuchyni a ukradla obnos ve výši 6 400 korun. Posléze rychle odešla údajně pro pomoc a už se nevrátila," podotkla Světláková.

V obou případech mladší žena peníze předala své starší pomocnici. "Ta měla obě krádeže vymyslet. Dokonce zašla na úřad, kde vyzvedla formuláře na důchod. Mladší pachatelce obstarala čepici, rukavice a sluneční brýle, aby byla dobře maskovaná. Čekala vždy venku před domem a inkasovala ukradené peníze. Byla již za krádež odsouzena. Mladší peníze nechtěla. Policie ji však již v září obvinila za sérii krádeží, když v 11 případech sama okradla seniory," dodala mostecká policejní mluvčí Světláková.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.