Zprávy z Mostu

Zlodějky okradly seniorku, kterou sledovaly cestou z pošty

Reklama

Most - Z krádeže se zpovídá dvojice zlodějek ve věku 27 a 29 let z Mostecka, která se neštítila okrást osmdesátiletou seniorku. Důchodkyni si zlodějky vyhlédly u pošty a šly za ní až k jejímu bytu. Poté se mladší nechala seniorkou pozvat do bytu pod záminkou, že vyřizuje příspěvek ve výši 2 500 korun jako přilepšení pro důchodce.

"Poté chtěla vidět poškozené občanský průkaz a pak jí sdělila, že potřebné informace k celé akci jsou uvedeny na letáku, který vhodila osobám zrovna do schránek. Poškozená nechala obviněnou samotnou v bytě a šla ke schránkám pro leták. Ten však nenašla. Obviněná zatím využila situace, odcizila poškozené ze stolku finanční hotovost ve výši 12 000 korun a byt rychle opustila," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

 Po dvou týdnech se dvojice opět objevila u pošty a vyhlédla si jinou 80letou ženu, za kterou šla až do místa jejího bydliště. "Mladší se vloudila do domácnosti seniorky tentokrát pod záminkou kontroly plynu. Zde začala předstírat kontrolu plynových kamen a potom i vody v kuchyni a v koupelně. Mezi tím využila doby, kdy zůstala chvilku sama v kuchyni a ukradla obnos ve výši 6 400 korun. Posléze rychle odešla údajně pro pomoc a už se nevrátila," podotkla Světláková.

V obou případech mladší žena peníze předala své starší pomocnici. "Ta měla obě krádeže vymyslet. Dokonce zašla na úřad, kde vyzvedla formuláře na důchod. Mladší pachatelce obstarala čepici, rukavice a sluneční brýle, aby byla dobře maskovaná. Čekala vždy venku před domem a inkasovala ukradené peníze. Byla již za krádež odsouzena. Mladší peníze nechtěla. Policie ji však již v září obvinila za sérii krádeží, když v 11 případech sama okradla seniory," dodala mostecká policejní mluvčí Světláková.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.