Zprávy z Mostu

VIDEO: Letošní zápisy prvňáčků se nesly v pohádkovém duchu

Reklama

Mostecko - Stovky budoucích prvňáčků mají za sebou letošní dvoudenní zápis do prvních tříd základních škol. Mostecké školy přivítaly v pondělí a úterý budoucí prvňáčky s pohádkovým překvapením. K zápisu tak děti doprovázel například Ferda mravenec, námořníci nebo pejsek s kočičkou.

A právě 7. Základní školu v ulici Jakuba Arbesa navštívila redakce e-mostecko.cz. Tam celým zápisem děti provázel pejsek s kočičkou a pomáhala také interaktivní tabule.

Mostecké základní školy tímto připravily pro budoucí prvňáčky pohádkové překvapení. V základních školách v ulicích Vítězslava Nezvala (8. ZŠ), Zdeňka Štěpánka (10. ZŠ) a Rozmarýnová (14. ZŠ) na děti čekala stanoviště s úkoly, jimiž je provedl Ferda mravenec, námořníci a starší děti oblečené v karnevalových maskách.

Například v základní škole ve Svážné ulici (1. ZŠ) se zápisy nesly v duchu zoologické zahrady a děti se tak mohly těšit na různá zvířátka, v ulici Jakuba Arbesa (7. ZŠ) na ně budou čekal pejsek s kočičkou a v Okružní ulici (18. ZŠ) berušky.

Základní škola v ulici Václava Talicha (4. ZŠ) využila svého loga, kterým je sluníčko, a děti tak přivítaly sluníčkové víly, v ulici U Stadionu (3. ZŠ) si budoucí školáci mohli vyzkoušet speciální interaktivní tabuli.

Na zbývajících školách se zápisy nesly v tradičním duchu. „Snažili jsme se především o to, aby byl zápis pro děti co nejméně stresující a trval ve všech případech přibližně patnáct minut. Pro děti, jejichž rodiče si přejí, aby dále rozvíjely své hudební nebo výtvarné nadání, jsme připravili navíc speciální pohovor s hudebníkem a učitelem výtvarné výchovy," uvedl pro Mostecké listy například ředitel základní školy v ulici Obránců míru (11. ZŠ) Svatopluk Matějka.

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD:

&feature=youtu.be

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.