Zprávy z Mostu

VIDEO: Tříkrálová sbírka vynesla jen v Mostě téměř 60 tisíc korun

Reklama

Mostecko - Tříkrálová sbírka vynesla v Mostě téměř šedesát tisíc korun, dalších sedmdesát tisíc pak přidali obyvatelé z Litvínova, Meziboří, Horního Jiřetína ale i Oseka a Duchcova. Tříkrálovou sbérku totiž pořádala oblastn charita pro Mostecko a Teplicko. Oficiální rozpečetění pokladniček pak proběhlo na mosteckém magistrátu.

Dobrovolníci Tříkrálové sbírky vybrali v Mostě celkem 58 179 korun. Dalších 73 163 korun pak přidali obyvatelé Litvínova, Oseku, Duchcova, Meziboří a Horního Jiřetína. Vybranou částku organizátoři rozdělí mezi Pečovatelskou službu Most (zakoupení kompenzačních pomůcek), speciální základní školu v Litvínově (podpora dětí ze sociálně slabých rodin) a Centrum Rodina v tísni v Oseku (doplnění hřiště pro děti).

Ropečetění pokladniček proběhlo v budově magistrátu

„V samotném Mostě se zapojilo čtyřicet dospělých dobrovolníků. Každý z nich obcházel s jednou zapečetěnou pokladničkou. V mnoha případech jej doprovázely i děti, kterých bylo zhruba třicet. Po skončení sbírky jsme společně s pracovníky finančního odboru mosteckého magistrátu pokladničky rozpečetili a spočítali vybrané peníze. S výtěžkem sbírky jsem spokojený, je vidět, že lidé jsou ochotni přispět na dobrou věc,“ zhodnotil sbírku její hlavní organizátor Roman Koutný z oblastní charity.

VIDEOREPORTÁŽ Z TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V MOSTĚ:

&feature=youtu.be

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.