21. února 2017 Svátek má Lenka

Most - Strážníci mostecké městské policie mají přímo na stanici zřízené služební terárium, kam jsou umisťována odchycená cizokrajná zvířata. O policejní terárium se stará mostecký strážník Roman Tuček, který se ve volném čase stará o hady a další cizokrajná zvířata.

Strážníci městské policie zajišťují v ulicích města toulavá zvířata, která odvážejí do útulku v Rudolicích. "V minulosti se stávalo, že jsme ve stupačkách bytů odchytávali hady, kteří jsme vozili do chomutovského lesoparku k umístění, protože jsme neměli vhodné prostory. I těchto zvířátek se lidé bezcitně zbavují, hodí je k popelnicím a nechají je na pospas dalšímu osudu," vysvětluje mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová.

Jelikož v řadách strážníků je příslušník Roman Tuček, který se doma o hady stará, a má tato zvířata rád, byla na služebně MP v ulici Majakovského zřízena místnost s terárii, kam jsou nově umísťována odchycená cizokrajná zvířata.

„Jsem moc rád, že o tato zvířata, kterých se lidé zbaví a nezajímají se, zda přežijí či nikoliv, je dobře postaráno," říká ředitel Městské policie Bronislav Schwarz.

„Před tím, než si lidé opatří zvíře, měli by vědět, co potřebuje a přizpůsobit se jeho potřebám. Bohužel to ve skutečnosti bývá tak, že zvíře majitele svými potřebami obtěžuje, a proto končí u kontejneru," doplnil ředitel strážníků.

Policejní terárium v Mostě tak nyní zajišťuje přechodný domov například želvám, hadům, ještěrům, pavoukům nebo žábám.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.