25. února 2017 Svátek má Liliana

Mostecko - V měsíci březnu vyjížděli mostečtí dopravní policisté k sedmdesáti dvěma nehodám. To je o sedmnáct kolizí více než za stejné období loňského roku. Při nehodách jedna osoba zemřela. Vloni v březnu se havárie obešly bez úmrtí. Řízení se vyhněte ve středu odpoledne, to se nehod stalo nejvíce.

Jeden účastník skončil s těžkým zraněním (březen 2012 – 0). Policisté zaznamenali deset lehkých zranění (březen 2012 – 6). Hmotná škoda je o více než jeden milion korun vyšší oproti loňskému březnu (2013 – 3.182.000 korun; 2012 – 2.026.500).

Na silnicích prvních tříd došlo k deseti bouračkám, na komunikacích druhých tříd to bylo pět nehod. Do Mostu policisté vyjížděli čtyřicetkrát a do Litvínova desetkrát. Na ostatních místech okresu bylo sedm kolizí.

Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (33), následovaly nepřiměřená rychlost (16) a nedání přednosti v jízdě (13). V devíti případech nebyla vina na straně řidiče. Jeden z účastníků nesprávně předjížděl.


 

Nejčastěji řidiči bourali ve středu (14) a v úterý (13). V pondělí došlo k jedenácti kolizím. Následoval pátek s deseti výjezdy dopravních policistů. Po osmi nehodách policie šetřila ve čtvrtek, sobotu a neděli.


 

Nejvíce nehod policisté zaznamenali mezi 14 - 16. hodinou (10) a 16 - 18. hodinou (9). Ráno mezi 6 – 8. hodinou bouralo osm řidičů. Dvě hodiny před polednem se stalo sedm nehod. Po šesti kolizích bylo v rozmezí časů 8 – 10., 12 – 14., 20 – 22. hodin. Pětkrát policisté vyjížděli dvě hodiny před a dvě hodiny po půlnoci a v době mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní. Čtyři bouračky se staly v čase 18 – 20. hodin. Nejklidnější doba z hlediska březnové nehodovosti bylo rozmezí mezi druhou a čtvrtou hodinou v noci (1).

Alkohol byl zjištěn u jednoho viníka nehody. Nejvíce nehod způsobili řidiči s délkou praxe do pěti let (10 řidičů – z toho 7 mužů a 3 ženy).

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.