Zprávy z Mostu

Na Mostecku se nejvíc bourá ve středu a odpoledne

Reklama

Mostecko - V měsíci březnu vyjížděli mostečtí dopravní policisté k sedmdesáti dvěma nehodám. To je o sedmnáct kolizí více než za stejné období loňského roku. Při nehodách jedna osoba zemřela. Vloni v březnu se havárie obešly bez úmrtí. Řízení se vyhněte ve středu odpoledne, to se nehod stalo nejvíce.

Jeden účastník skončil s těžkým zraněním (březen 2012 – 0). Policisté zaznamenali deset lehkých zranění (březen 2012 – 6). Hmotná škoda je o více než jeden milion korun vyšší oproti loňskému březnu (2013 – 3.182.000 korun; 2012 – 2.026.500).

Na silnicích prvních tříd došlo k deseti bouračkám, na komunikacích druhých tříd to bylo pět nehod. Do Mostu policisté vyjížděli čtyřicetkrát a do Litvínova desetkrát. Na ostatních místech okresu bylo sedm kolizí.

Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (33), následovaly nepřiměřená rychlost (16) a nedání přednosti v jízdě (13). V devíti případech nebyla vina na straně řidiče. Jeden z účastníků nesprávně předjížděl.


 

Nejčastěji řidiči bourali ve středu (14) a v úterý (13). V pondělí došlo k jedenácti kolizím. Následoval pátek s deseti výjezdy dopravních policistů. Po osmi nehodách policie šetřila ve čtvrtek, sobotu a neděli.


 

Nejvíce nehod policisté zaznamenali mezi 14 - 16. hodinou (10) a 16 - 18. hodinou (9). Ráno mezi 6 – 8. hodinou bouralo osm řidičů. Dvě hodiny před polednem se stalo sedm nehod. Po šesti kolizích bylo v rozmezí časů 8 – 10., 12 – 14., 20 – 22. hodin. Pětkrát policisté vyjížděli dvě hodiny před a dvě hodiny po půlnoci a v době mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní. Čtyři bouračky se staly v čase 18 – 20. hodin. Nejklidnější doba z hlediska březnové nehodovosti bylo rozmezí mezi druhou a čtvrtou hodinou v noci (1).

Alkohol byl zjištěn u jednoho viníka nehody. Nejvíce nehod způsobili řidiči s délkou praxe do pěti let (10 řidičů – z toho 7 mužů a 3 ženy).

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.