Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Most - Brutálně napadený lékař mostecké záchranky Zbyněk Bican ani jeho dva kolegové ze sanitního vozu neuspěli na policii s podáním trestního oznámení na dvojici opilců, která na záchranáře před pár dny zaútočila.

Mostecká policie totiž útok vyhodnotila pouze jako přestupek proti občanskému soužití. "Ze spáchání přestupku je podezřelý jednatřicetiletý muž z Mostu," řekla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. Druhý z opilců se totiž údajně aktivně do napadání lékaře a osádky sanitky nezapojil.

Podle MUDr. Bicana ale oba muži v silně podnapilém stavu i před zasahujícími policisty a strážníky osádce záchranky vyhrožovali zabitím a dalším násilím. "Křičeli na nás, že si nás najdou, a že nás zabijí. Obava o naše zdraví nebo životy tak přetrvává. Když kolegové na policii neuspěli, rozhodl jsem se, že podnět k trestnímu oznámení podám přímo na státním zastupitelství," řekl MUDr. Bican.

Řidič sanitky i druhý zdravotník chtěli na policii totiž na oba útočníky podat trestní oznámení, ale neuspěli. "Prý máme smůlu, neboť nešlo o trestný čin, ale jen o přestupek. Navíc se ho měl dopustit jen jeden z nich a policie mu prý dala tisíc korun pokuty," řekl jeden ze zdravotníků mostecké záchranky, který si přál zůstat v anonymitě. Podle zjištění redakce e-mostecko.cz ale policisté případ neukončili a věc blokově proto neřešili.

Lékař Bican i jeho kolegové ze sanitky se přesto domnívají, že policie měla řešit případ jako trestný čin, nikoliv jako přestupek. "Když pomineme samotný útok, ze kterého se dodnes léčím, tak minimálně nebezpečné vyhrožování zabitím se mělo dořešit," domnívá se MUDr. Bican. 

Státní policie celou věc přijala jako přestupek proti občanskému soužití. Případ je ale stále v šetření a nemusí se jednat o finální právní kvalifikaci. Není proto vyloučeno, že se věc překvalifikuje na trestný čin. To ale záleží na důkazech, včetně lékařské zprávy, která policii určí přesný rozsah zranění a dobu léčení. V takovém případě by poté policisté útok vyšetřovali jako trestný čin.

O ÚTOKU NA ZÁCHRANKU JSME PSALI:

Rozhovor: Lékaře napadla dvojice opilců

 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací