Zprávy z Mostu

Napadený lékař a jeko kolegové neuspěli na policii s podáním trestního oznámení

Reklama

Most - Brutálně napadený lékař mostecké záchranky Zbyněk Bican ani jeho dva kolegové ze sanitního vozu neuspěli na policii s podáním trestního oznámení na dvojici opilců, která na záchranáře před pár dny zaútočila.

Mostecká policie totiž útok vyhodnotila pouze jako přestupek proti občanskému soužití. "Ze spáchání přestupku je podezřelý jednatřicetiletý muž z Mostu," řekla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. Druhý z opilců se totiž údajně aktivně do napadání lékaře a osádky sanitky nezapojil.

Podle MUDr. Bicana ale oba muži v silně podnapilém stavu i před zasahujícími policisty a strážníky osádce záchranky vyhrožovali zabitím a dalším násilím. "Křičeli na nás, že si nás najdou, a že nás zabijí. Obava o naše zdraví nebo životy tak přetrvává. Když kolegové na policii neuspěli, rozhodl jsem se, že podnět k trestnímu oznámení podám přímo na státním zastupitelství," řekl MUDr. Bican.

Řidič sanitky i druhý zdravotník chtěli na policii totiž na oba útočníky podat trestní oznámení, ale neuspěli. "Prý máme smůlu, neboť nešlo o trestný čin, ale jen o přestupek. Navíc se ho měl dopustit jen jeden z nich a policie mu prý dala tisíc korun pokuty," řekl jeden ze zdravotníků mostecké záchranky, který si přál zůstat v anonymitě. Podle zjištění redakce e-mostecko.cz ale policisté případ neukončili a věc blokově proto neřešili.

Lékař Bican i jeho kolegové ze sanitky se přesto domnívají, že policie měla řešit případ jako trestný čin, nikoliv jako přestupek. "Když pomineme samotný útok, ze kterého se dodnes léčím, tak minimálně nebezpečné vyhrožování zabitím se mělo dořešit," domnívá se MUDr. Bican. 

Státní policie celou věc přijala jako přestupek proti občanskému soužití. Případ je ale stále v šetření a nemusí se jednat o finální právní kvalifikaci. Není proto vyloučeno, že se věc překvalifikuje na trestný čin. To ale záleží na důkazech, včetně lékařské zprávy, která policii určí přesný rozsah zranění a dobu léčení. V takovém případě by poté policisté útok vyšetřovali jako trestný čin.

O ÚTOKU NA ZÁCHRANKU JSME PSALI:

Rozhovor: Lékaře napadla dvojice opilců

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.