26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Starým vozem zralým do šrotu, který nepřijde na více než tři tisíce korun, chce objet v pěti dnech parta nadšenců Českou republiku. Na jejich trase leží i Most. Expedice Scrab (scrap znamená v angličtině šrot, pozn. red.) startuje 16. února a povede přes 13 krajů a 40 měst.

Kuriozní expedice, která nemá být závodem, jak píší organizátoři, si vzala inspiraci z nejsledovanější motoristické show na světě, seriálu BBC Top Gear.

Jede se v termínu 16. až 20. února z Černého Mostu kolem celé České republiky. Most leží na trase poslední, pátý den "vyjížďky". Vozidlo musí mít platnou STK, musí mít zimní obutí a splňovat všechny podmínky pro provoz na pozemních komunikacích v Česku a v rámci zachování stylu původního nápadu musí být upravené pro přespání celé dvoučlenné posádky – tyto úpravy nesmí přesáhnout částku tisíc korun. Posádky po cestě budou plnit jednoduché úkoly a v cíli každé z etap Expedice budou plnit úkoly kolikrát i kuriózní. Jaké úkoly? Třeba svézt stopaře, postavit garáž ze sněhu nebo sjet sjezdovku na čemkoliv netradičním.

"Rozhodně se však nejedná o závod, jde o to si zkusit zažít ten pocit, kdy již na samém začátku riskujete, že i první kilometry budou těmi posledními. Všichni jsme rozumní a zkušení řidiči, a rozhodně odporujeme nerozvážnému chování v silničním provozu. Naše expedice chce jen českým lidem ukázat, že to co se natáčí v Británii, lze zažít i v Čechách," uvedl Jan Sadílek, hlavní organizátor.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.