Sobota 26. květen 2018
Svátek má Filip
Archivováno

.Most - Štáb České televize pod vedením sportovního režiséra Karla Jonáka dnes po celý den natáčí na mosteckém polygonu další z dílů televizního seriálu Besipky, který je zaměřen na motoristy a na bezpečnost na silnicích. Tentokrát je TV díl zaměřen na brzdnou dráhu a vzdálenost jakou automobil ujede při brždění v jednotlivých stupních rychlostí.

Krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout uvedl, že tento díl má za cíl přesvědčit řidiče , že z dvojnásobné rychlosti nemá dvojnásobnou brzdnou dráhu ale že všechno jde kvadraticky.

"To znamená, že ve sklutečnosti z dvojnásobné rychlosti je čtyřnásobná brzdná dráha, z trojnásobné rychlosti je devítinásobná brzdná dráha. Hodně lidí tomu nevěří, tak doufáme, že tady na polygonu jim to dokážeme, že ta fyzika funguje, a že na běžné silnici a v běžném provozu to nejde ošálit," podotkl Jan Pechout z Besipu.

Za volant zkušebního vozu pro účely štábu usedl zkušený instruktor Centra bezpečné jízdy mosteckého polygonu Jakub Michalovič.

Dvouminutový pořád Besipky - rady řidičům vysílá Česká televize na svém prvním programu pravidelně každý pátek v 17.05 hodin. 

VIDEOREPORTÁŽ Z NATÁČENÍ BESIPEK NA POLYGONU:

.be

 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací