Zprávy z Mostu

Rodina rozjela na vlastní pěst sbírku víček, má pomoci vážně nemocné holčičce

Reklama

Most – Víčkománii pro nemocnou devítiletou dívku Natálku rozjeli její rodiče z Mostu. Pomocí výdělku za plastová víčka chtějí dívce zabezpečit potřebné pomůcky a léčiva. Holčičce založili vlastní webové stránky, lidé rodině pomáhají i prostřednictvím Facebooku.

Dívka se narodila s postižením mozku pod názvem Aicardi syndrom, kterým trpí přibližně 200 lidí na celém světě. Lékaři jí ale diagnostikovali také sekundární epilepsii a onemocněním plic - lipoidní pneumonitidu.

„Sběrem víček vidíme nejjednodušší možnost získat finanční prostředky na kompenzační pomůcky pro naší cácorku Natálku a na bylinku, kterou jí léčíme pod názvem Vilcacora," říká maminka Terezie. Redakce zná celé jméno a příjmení rodičů, po dohodě s nimi jej ale nebude zveřejňovat.

Díky příjmům za víčka by měli rodiče mít peníze na invalidní vozíček, chodítko, které Natálku motivuje k tomu, aby se samostatně dokázala postavit na nožičky a začala ťapkat. „Naděje umírá poslední a na rehabilitaci bylo řečeno, že nic není ztraceno a Natálka má šanci se postavit sama na nohy," dodává maminka.

Pokud by se podařilo nashromáždit více víček, a tím i více peněz, pořídili by rodiče Natálce speciální lůžko, které by jí mohlo mimo jiné ochránit před pádem v případě epileptického záchvatu. „Nebo by se daly uhradit denní poplatky za pronájem přístrojů a postele jedné organizaci, která nám tyto věci zapůjčila," podotkla starostlivá maminka.

Víčka pomáhá v Mostě skladovat rodina Kašparových. „Této nabídky si nesmírně moc vážíme a jsme za ni moc vděčni. My jako rodiče malé Natynky si v okolí kamkoliv můžeme samozřejmě pro víčka sjet a vyzvednout je," podotkla maminka vážně nemocné holčičky.

Kdyby se našel někdo z jiného města a chtěl pomoci, je podle rodičů důležité v tom městě založit sběrné místo, kam se víčka budou nosit a kde je také firma vyzvedne.

Víčka nemusí být tříděná podle barev, musí být nepoškozená. Dále se sbírají víčka z drogerie (šampony, aviváže atd.) Žádné víčko nesmí obsahovat nesourodé látky - gumové, hliníková fólie aj.

Za jeden kilogram víček je šest korun, které poputují k Natálce. „Každé víčko dokáže pomoci! A my za to vážně moc děkujeme," vzkazuje maminka.

Sběrná místa zatím založená jsou:

Hanka Kašparová, K.H.Máchy 371 Most, tel : 603 404 842
Hana Hricová, Dušníky 51, 413 01 Roudnice na Labem

Více zde:

http://moje-srdecni-zalezitost-natalka.webnode.cz/o-nas/
https://www.facebook.com/groups/643075219062386/

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.