22. února 2017 Svátek má Petr

Most - Mostečané, buďte na pozoru. Možná se k vám do bytu chce vloudit podvodnice. A vystupuje dost suverénně. Mostečtí policisté minulý týden přijali tři oznámení týkající se podvodného jednání na seniorech. Ke dvěma případům došlo v pátek, jeden se udál ve středu.

"První oznámení policisté přijali od seniorky, které se do bytu vnutila neznámá žena a tvrdila, že jde zkontrolovat stav plynoměru a také zjistit, zda Mostečanka včas zaplatila za odběr plynu. Poškozená ji pustila dovnitř a kvůli kontrole jí umožnila přístup do stupaček. Žena potom seniorce řekla, že musí zaplatit osm set korun nebo že jí plynoměr bude odpojen. Ta z obavy zaplatila. Po odchodu neznámé podvodnice ještě navíc zjistila, že jí z kabelky zmizela peněženka s doklady a finanční hotovostí," uvedla v pondělí mluvčí policie v Mostě Alena Bartošová.

Další dva případy jsou obdobné; v prvním pátečním oznámení senior uvedl, že ho v bytě zkontaktovala neznámá žena, vnutila se dovnitř a poškozenému tvrdila, že jde kvůli dluhu na důchodovém pojištění. Snažila se ho přesvědčit, že údajně dluží šest set korun a ty musí ihned uhradit a pokud ne, tak mu hrozí exekuce. Senior se těchto slov zalekl a peníze ženě zaplatil. Podvodnice po poškozeném požadovala i určité doklady, které si mobilem ofotila. V době jednání se také snažila dostat do jiných prostor bytu, to jí však muž nedovolil. Po odchodu ženy se celá věc poškozenému zdála podezřelá, tak se šel dotázat na příslušné úřady a také celou událost oznámil policistům. Podle poškozeného seniora podvodnice vystupovala velice suverénně.


Popis neznámé pachatelky:

Žena středního věku, štíhlé asi 175 cm vysoké postavy. Měla světlou pleť a vlasy pokaždé v různých barvách – tmavé nebo obarvené dočervena.


 "Třetí oznámení se také týká neznámé ženy. Podvodnice se vloudila do bytu poškozeného a dožadovala se nedoplatku na pojištění v částce deset tisíc korun. Seniorovi se to zdálo podezřelé a bral to jako nedorozumění. Aby věci uvedl na pravou míru, šel hledat doklady od plateb. Neznámá žena si začala fotit interiér bytu a tvrdila, že to jsou podklady pro exekutora. Náhle se sebrala a utekla. Po jejím úprku poškozený zjistil, že mu z bundy ukradla peněženku s věcmi v hodnotě 420 korun," doplnila mluvčí mostecké policie.

V souvislosti s těmito případy policisté varují občany, zejména seniory, aby byli opatrní a do svého bytu nepouštěli cizí osoby. Pokud se kdokoliv s podobným podezřelým jednáním setká, nechť zkontaktuje policisty prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.