Zprávy z Mostu

VIDEO: Otužilci se vrhají do chladné vody rybníka

Reklama

Lom u Mostu - Zamrzlá hladina rybníka v Lomu u Mostu neláká v těchto dnech pouze bruslaře, ale také otužilce. Každoročně tak vysekanou díru v ledu využívá dvojice odvážlivců - otužilců z Litvínova. Do chladné vody opět s chutí skočil Vladimír Volmuth spolu s kamarádem a hasičským kolegou Honzou Dlouhým.

"Každoročně se "otužujeme" skákáním do sněhových závějí, bohužel letos mnoho sněhu není, a tak jsme využili alespoň tento způsob pro zdokonalení své fyzičky," směje se otužilec Dlouhý, profesionální hasič z litvínovské požární stanice, který společně s kolegou Vladimírem využívá pravidelně závěr hasičského cvičení k otužování v chladné vodě.

Policisté Poříčního oddělení Policie ČR v Ústí nad Labem provádějí od roku 2009 v zimních měsících monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám. Pilotní projekt probíhal především na vodních plochách okresů Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice a Děčín. V sezoně 2010/2011 se přidalo monitorování ploch v okrese Most.

Hlídka má za úkol kontroly pořádku, dodržování ustanovení Rybářského řádu a kontroly na úseku životního prostředí - zejména dodržování zákazů vjezdu a vytváření nepovolených skládek odpadu. S ohledem na zajištění bezpečnosti osob provozujících aktivity na zamrzlých vodních plochách hlídka sleduje stav a vlastnosti ledu.

Měření tloušťky ledu se provádí sondáží ve vzdálenosti 1metr, 5 metrů a 20 metrů od břehu na vybraných lokalitách vytipovaných vodních ploch. Výsledky měření jsou k dispozici zde na stránkách Policie ČR pro jednotlivé lokality po okresech a jsou také zasílány příslušným obecním úřadům obcí poblíž sledované vodní plochy v podobě vhodné k vyvěšení poblíž sledované plochy pro informování návštěvníků a zajištění jejich větší bezpečnosti.

VIDEOREPORTÁŽ Z OTUŽOVÁNÍ:

&feature=youtu.be

Výsledky měření na vodních plochách okresu Most 


Most, Matylda


Od břehu 05.02.2014
1 m 6 cm
5 m 6 cm
20 m 6 cm
Poznámky Praskající nebezpečný led!


Most, U přesunutého kostela
Od břehu 05.02.2014
1 m 7 cm
5 m 6 cm
20 m 5 cm
Poznámky Praskající nebezpečný led!


Most, Benedikt

Od břehu 05.02.2014 
1 m 6 cm
5 m 6 cm
20 m 6 cm
Poznámky Pevný led


Most, Patokryje

Od břehu 05.02.2014 
1 m 5 cm
5 m 5 cm
20 m 4 cm
Poznámky
Nebezpečný, tenký led!


Litvínov, Šedák
Od břehu 05.02.2014
1 m 8 cm
5 m 9 cm
20 m 9 cm
Poznámky Pevnáý led


Litvínov, Nová voda

Od břehu 05.02.2014 
1 m 7 cm
5 m 8 cm
20 m 8 cm
Poznámky Pevný led

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.