24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Je to výsměch představitelů kraje a vedení pěti krajských nemocnic obyvatelům Ústeckého kraje? Dost možná. Rozhodnutí Krajské rady Ústeckého kraje jmenovat Petra Fialu do pozice ředitele Krajské zdravotní, pod kterou patří i mostecká nemocnice, považuje za skandální poslanec Michal Kučera (TOP09).

Ústecký kraj opakovaně veřejně deklaroval, že cílem výběru nového ředitele je snaha stabilizovat hospodaření tohoto zdravotnického zařízení, zlepšení image společnosti a zprůhlednění jejího fungování. "Výběrová komise si na své druhé jednání dne 28. ledna pozvala osm uchazečů. Tito uchazeči prezentovali před komisí svůj pohled na finanční výhled společnosti. Na základě těchto prezentací a po osobních pohovorech učinila komise vyhodnocení s jednomyslným závěrem. Komise rozhodla, že ředitelem společnosti by měl být zvolen Ing. Petr Fiala," informovala Magdaléna Hanáčková z tiskového oddělení Ústeckého kraje.

S tím nesouhlasí Michal Kučera. "Jmenovat do pozice ředitele Krajské zdravotní člověka, který čelí obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku a pletich při veřejné soutěži a dražbě, přičemž tohoto trestného činu se měl dopustit z pozice člena představenstva Krajské zdravotní v roce 2008, je výsměchem všem, kteří doufali, že vedení Ústeckého kraje se chce skutečně zasadit o to, aby řízení Krajské zdravotní bylo už konečně transparentní a efektivní," uvedl ve středu ve svém prohlášení.

Fiala spolurozhodoval o nákupu údajně předražených přístrojů pro Krajskou zdravotní. Dohromady pětice obviněných měla způsobit škodu přes osmdesát milionů korun. Vyšetřování ale ještě není skončené.

"Tato volba zcela určitě dlouhodobě negativní obraz Krajské zdravotní na veřejnosti nezlepší a z mého pohledu naprosto popírá deklarovanou snahu krajského vedení dosadit do čela Krajské zdravotní toho nejlepšího z přihlášených uchazečů, který dokáže splnit očekávání veřejně prezentovaná Ústeckým krajem," dodal Kučera. 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.