22. února 2017 Svátek má Petr

Most - Velkou odvahu prokázal muž, který zadržel maskovaného lupiče, který přišel do mosteckého zlatnictví loupit. Odpoledne doslova vběhl do prodejny, kde byly dvě prodavačky. Přes hlavu měl kuklu a na rukou rukavice. Ihned zamířil k pultu, který přeskočil. Přistoupil k vitríně, vytrhl šuplíky a začal z nich vytahovat plata se šperky. V tom se mu snažily zabránit přítomné ženy. K loupeži došlo už 11. února, mostecká policie ale o případu informuje až dnes.

Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové jedna z prodavaček rychle vyběhla z prodejny a volala o pomoc. Druhá se snažila lupiče z prostoru vytlačit. Muž byl však silnější a ženu odstrčil. 

"Usilovně se snažil odcizit alespoň nějaké plato a přetahoval se o ně s prodavačkou. S jedním vyběhl na chodbu, kde se mu zlato z plata vysypalo na zem. Tam ho zadržel muž, který zaslechl volání o pomoc. Na lupiče skočil a povalil ho na zem. Takto lupiče zpacifikoval až do příjezdu policejní hlídky," popsala dopadení lupiče policistka. 

Rozházené šperky musely prodavačky posbírat, neboť v hale chodili lidé. Majitel provozovny vyčíslil zatím škodu na 10 000 korun. Lupič poškodil sklo u vitríny. Jedna z žen utrpěla zranění ruky. Zadržený hovořil rusky, ovšem nakonec se z něj vyklubal Čech z jedné obce na Mostecku. Do Mostu přijel krást. Policie 34letého muže obvinila ze zločinu loupeže a podala podnět na vazební stíhání. Soud vazbu v pátek uvalil.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.