Zprávy z Mostu

Honzík a Eliška. To jsou nejoblíbenější jména mosteckých miminek v loňském roce

Reklama

Most - Jan a Eliška. Tato jména zapisovali vloni nejčastěji mostečtí úředníci do rodných listů novorozených Mostečánků. Těch vloni přibylo 629. V úterý o tom informoval mostecký magistrát.

Na svět v předchozím roce přišlo nepatrně více chlapců - 318. Děvčat se narodilo 311. "Ve srovnání s rokem 2012 tak porodnost klesla, a to o 25 dětí. Zajímavostí však je, že se přesto narodilo více chlapců. Výrazně totiž poklesl počet narozených dívek," informoval v Mosteckých listech Zdeněk Dundek.

Nejoblíbenějšími jmény byli Jan (v 19 případech) a Eliška (v 22 případech). Na druhém místě se umístili Tomáš a Karolína, na třetích místech pak v případě chlapců Jakub a Matyáš, u dívek Adéla a Veronika.

V roce 2012 přitom byla jména Jan a Eliška až třetí nejčastější. Poklesla obliba jmen Lukáš, David, Adam, Ondřej, Kateřina, Tereza, Markéta a Natálie, která se roku 2012 umístila na prvních třech příčkách.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.