22. února 2017 Svátek má Petr

Most - Pěti státním policistům, kteří před dvěma týdny zachránili dva lidské životy slavnostně poděkoval mostecký prinátor Vlastimil Vozka i jejich policejní šéf Jiří Volprecht. Do obřadní síně mosteckého magistrátu přišla i Malvína Božová, matka jedné ze dvou dívek, pod kterými se prolomil led rybníka u děkanského kostela, kde se obě školačky ocitly po krk v chladné vodě.

Policisty tehdy přivolala druhá dcera Malvíny Božové, když se jí nepodařilo dívky z vody vytáhnout. O celém případu informoval jako první náš zpravodajský server e-mostecko.cz, a to ještě téhož dne. O celé události si můžete přečíst ZDE.

V době příjezdu policistů byly dívky celé ve vodě a koukala jim jen hlava. Obě se snažily držet okraje ledové kry. Na místě tak zasahovaly dvě hlídky mosteckých policistů. Dva policisté okamžitě skočili do vody, další tři je ze břehu jistili. Pomocí teleskopu a tonfy začali dívky přitahovat. V té době policista, který byl k tonoucím nejblíže, začal padat hlouběji pod vodu. Proto se ostatní policisté chytili za ruce a udělali takzvaný provaz. Dívky postupně vytáhli z vody. Jedna z nich utrpěla šok a policisté jí hned poskytli první pomoc. Prochladlé dívky posadili do vyhřátého služebního vozidla, kde zůstaly až do příjezdu rychlé záchranné služby. Všechna tři děvčata byla v nemocnici hospitalizována na dětském oddělení. O události byli vyrozuměni rodiče dětí. Policisté, kteří byli zcela promáčení, odjeli následně na služebnu, aby se mohli převléknout do suchých oděvů. Informace tehdy redakci potvrdil zástupce vedoucího územního odboru Jindřich Bergmann.

Postupně se policistům podařilo obě přibližně jedenáctileté školačky dostat z vody. Obě dívky byly značně podchlazené a přivolaná záchranná služba je posléze převezla na jednotku intenzívní péče mostecké nemocnice.

Krajský policejní ředitel krátce po události ocenil tři z pětice mosteckých policistů, kteří se tehdy "namočili" a udělil jim vedle pochvaly i finanční odměnu. Tentokrát se jejich nadřízení Jiří Volprecht a Jindřich Bergmann spravedlivě rozhodli, že o finanční odměnu nepřijdou ani zbylí dva policisté, kteří u přípdu také zasahovali.

VIDEOREPORTÁŽ ZE SLAVNOSTNÍHO PODĚKOVÁNÍ:

http://www.youtube.com/watch?v=FAzDQPvoXTo&feature=youtu.be

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.