Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Most, Praha - Dokumentární seriál České televize Čtyři v tom II se vrátil se čtyřmi novými hrdinkami. Možná bude dramatičtější než první řada. Jeho heslem je totiž rodičovství s překážkami. V neděli večer jsme se na druhém kanálu mohli seznámit také s těhotnou gymnazistkou Bárou z Mostu.

Bára s Milanem jsou protagonisty dokumentu z Mostu. Foto: archiv ČT

"Nejblíž porodu je televizní producentka Kamila z Brna. Plánuje, že na mateřskou místo ní nastoupí její nekonvenční manžel Martin. Lesbicky orientovaná fotografka Kristýna z Prahy bude muset spoléhat jen na sebe. Dítě počala neplánovaně s kamarádem a partnerku momentálně nemá. První miminko čeká i osmnáctiletá gymnazistka Bára z Mostu. Spolu s přítelem Mílou tak procházejí dosud nejtěžší zkouškou svého života i vztahu. Jediná Veronika z pražských Běchovic už jedno dítě má – je na mateřské s nevyléčitelně nemocnou dvouletou Amálkou. S manželem Martinem čekají první společné miminko...," přibližuje protagonistky seriálu Jakub Fürst, Specialista PR z České televize.

Bára, osmnáctiletá gymnazistka z Mostu

Bára se do Čtyř v tom přihlásila jako teprve osmnáctiletá nastávající matka na rizikovém těhotenství. „Barča viděla upoutávku v televizi a tak jsme si řekli, pojďme do toho. Byl to hec, chtěli jsme to prostě zkusit," říká Bářin manžel Míla a Bára souhlasně přikyvuje. „Říkala jsem si, že se určitě přihlásí spousta lidí a že je minimální šance, že vyberou právě nás," doplňuje.

Mladá dvojice z Mostu nakonec tým seriálu zaujala už na konkurzu, jak vzpomíná režisérka Markéta Ekrt Válková: „Mezi Bárou a Mílou to neustále jiskří. Je z nich cítit radost ze života a sebe navzájem. A to je hlavní síla, která jim pomáhá vše překonávat. Chtěli jsme být s kamerou u toho," říká.

Během půlročního natáčení stihla Bára s Mílou spoustu významných životních událostí a tak dnes říkají, že jim i účast v seriálu pomohla dospět. „Posunuli jsme se za toho půl roku o level dál," říká Míla a Bára ho doplňuje o první dojmy ze zhlédnutí seriálu. „Smála jsem se tomu, co jsem v prvním díle říkala, můj názor na život se za tu dlouhou dobu natáčení strašně změnil. A myslela jsem si, že tam budu za blbku, ale nakonec to není tak hrozný," usmívá se.

Porod bez štábu by byl divný

Se štábem si Bára s Mílou vytvořili kamarádský vztah a jsou rádi i za to, že s týmem režisérky Markéty mohli prožít porod. „Bez nich by to bylo divné," říká Bára. „Bez nich bychom tam byli na všechno sami. Měli jsme v nich takovou malou oporu," přitakává Míla. „Ale když Markéta řekla, aby mě Bára při kontrakci takhle chytla za krk, aby to bylo akčnější, tak to úplně opora nebyla," směje se. Na klíně přitom chová dnes říměsíčního Jakuba, takže úplně nejmladší seriálové dítě. „Ale je šikovný a ostatní rychle dožene – už se umí smát, broukat si, cucat si ruku i pást koníky a otáčet se," říká Bára.

Nová řada je dramatičtější

"Jsem velmi spokojená. Máme nové hrdiny a díky tomu i jiné příběhy. Vzhledem k tomu, že jsme si tentokrát jako motto zvolili „rodičovství s překážkami", je tahle řada možná o něco dramatičtější. Mám ale ráda oba cykly a těšila jsem se na každý další sestřihaný díl úplně stejně nyní jako minule," říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Seriál vysílá ČT vždy v neděli od 20 hodin na ČT2.

 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací